Deputātu viedokļi

Neatbalstu neapdomīgu nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu, dārgi pērkot Lielvircavas kultūras namu.

Pašvaldība, ar deputātu balsu vairākuma atbalstu, iegādājoties iecerēto pusi no privātā Lielvircavas kultūras nama objekta ir gatava maksāt divtik, nekā noteicis nekustāmā īpašuma novērtētājs. Esmu par to, lai novada maksātāju nodokļu nauda paliek novada kasē un strādā novadnieku labā, nevis nogulsnējās privāto personu kabatās, īstenojot atsevišķo personu intereses. Arī Latvijas likums paredz atbildību par naudas izšķērdēšanu. Tas nosaka pašvaldībai izdot pēc iespējas mazāk pērkot un iegūt pēc iespējas vairāk pārdodot. Uzskatu, ka ir nepienācīgi izvērtēti citi alternatīvie kultūras nama izveides varianti, tā vietā vairākus gadus vilcinoties, bet tagad ar steigu tika izlemts nozīmīgs naudas aizņemšanas no Valsts kases jautājums, iegādājoties minēto  objektu, noliedzot pat iespēju uzzināt vietējo iedzīvotāju viedokļus tuvākajā pagasta sapulcē. “Dārga iecere” var izmaksāt vēl dārgāk...

Irina Dolgova, Jelgavas novada domes deputāte