Pašvaldību atklātības indekss

Tiek aicināti pašvaldības pārstāvji, uzņēmēji, nevalstisko sektoru, mediji un ikviens interesents apmeklēt biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) veiktā atkārtotā izvērtējuma “Pašvaldību atklātības indekss 2023” rezultātu prezentācijas pasākumu, kurā iepazīstināsim ar jaunākajām tendencēm pašvaldību atklātībā un informācijas publicēšanā mājaslapās. Pasākums notiek konferenču platformā Zoom 2023. gada 20. jūnijā plkst. 10.00–11.00, ar iepriekšēju reģistrāciju šeit ->. Pasākuma tiešraide būs pieejama arī Delnas Facebook lapā

Atklātības indekss 2023

PASĀKUMA PROGRAMMA

  • Delnas direktores Inese Tauriņas uzruna.
  • Delnas pētnieka Olafa Grigus prezentācija, iepazīstinot ar pašvaldību jaunāko sniegumu informācijas publicēšanā mājaslapās.
  • Jautājumi & atbildes.

Kopš 2021. gada Delna katru gadu publicē pašvaldību atklātības izvērtējumus “Pašvaldību atklātības indekss”. 2021. gadā publicētajā izvērtējumā Delna atklāja Latvijas un Norvēģijas pašvaldību atklātības līmeni, novērtējot publicējamās informācijas apjomu 41 Latvijas pašvaldības mājaslapā un 10 – Norvēģijas. Delnas sākotnēji publicētais pilotpētījums deva ieguldījumu diskusijas uzsākšanai par sabiedrības ieguvumiem no atklātības pašvaldību darbā un vērsa uzmanību uz mājaslapu izmantošanas praksi atklātības veicināšanā. Savukārt 2022. gadā publicētajā izvērtējumā vērtējām ne vien informācijas publicēšanas formālo raksturu, bet arī to, kā attiecīgo informāciju pašvaldība pasniedz savam lietotājam.

Delna, komunicējot ar pašvaldībām, ir secinājusi, ka pašvaldības ņem vērā izvērtējuma rezultātus un ir gatavas mācīties no labās prakses un veiksmīgiem piemēriem, lai padarītu savu darbu atklātāku un iepazīstinātu ar to mājaslapas apmeklētāju – pašvaldības iedzīvotāju, viesi, uzņēmēju.

Aicinām Jūs reģistrēties pasākumam (reģistrācijas saite šeit ->), visiem reģistrētajiem dalībniekiem pasākuma rītā nosūtīsim Zoom saiti. Prezentācijas pasākumu ierakstīsim un plānojam to publicēt Delnas mājaslapā pēc pasākuma, kā arī nosūtīt visām Latvijas pašvaldībām un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Delna šo darbu veic bez atlīdzības (pro bono), izmaksas sedzot no Delnas līdzekļiem – ziedojumiem.