Grupas bilde

Vakar, 10.martā, Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" svinīgā ceremonijā ar valsts institūciju, pašvaldību, būvnozares un vēstniecību pārstāvju dalību tika paziņoti konkursa "Latvijas Būvniecības gada balva 2015" laureāti.

Galvenās balvas - "Grand Prix" – šogad saņēma divas 2015.gadā pabeigtas ievērojamas kultūras ēkas – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Rīgas pils.

Kopumā konkursā ēkas un būves tika vērtētas desmit nominācijās. Kategorijā "Gada restaurācija" starp godalgotajām trīs vietām, kuras tika sadalītas starp  Cēsu pils Rietumu torņa Mestra zāli, Dzintaru koncertzāli un Rēzeknes Zaļo Sinagogu, atzinību izpelnījās arī Jelgavas novada Elejas Tējas namiņš. Ar šo projektu pašvaldība iemantojusi trīs būtiskas lietas. Pirmkārt, ņemot vērā vēsturiskās īpatnības restaurēts tika gan Tējas namiņš, gan Elejas muižas mūra žogs. Otrkārt, projekta laikā tika piesaistīti ne tikai profesionāli restauratori, bet arī mācekļi – topošie restauratori, kas tikai vēl mācās par profesionāļiem tapt Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā. Un, treškārt, šī būve novadā kļūs ne tikai par tūrisma apskates objektu, bet arī par lielisku vietu, kur laulāties, izstādīt ceļojošas izstādes vai organizēt nelielus salona koncertus.

Konkursam kopā tika pieteikti 95 objekti, aptverot visu Latviju, kā arī pieteikti izcili objekti no Lielbritānijas, Igaunijas un Lietuvas, kuru realizācijā iesaistījušies Latvijas uzņēmumi, diviem no tiem piešķirtas godalgotas vietas. Visi pieteiktie objekti aplūkojami izstādē Līvu laukumā Rīgā līdz 31.martam.