Jelgavas novad astipendiāti 2023. gadā

2. novembrī norisinājās Latvijas Universitātes fonda pasākums, kura laikā sveikti jaunie 2023./2024. akadēmiskā gada stipendiāti. Edvards Apsītis, Madara Ozoliņa, Emīls Drošprāts, Sigita Vīnava un Marta Laure ir tie Jelgavas novada jaunieši, kuri līdz pat bakalaura grāda iegūšanai izvēlētajā augstskolā katru mācību gadu saņems Jelgavas novada pašvaldības stipendiju 200 eiro mēnesī, kas būs atbalsts ikdienas tēriņiem, palīdzēs īstenot izvirzītos mērķus un atvieglos nākotnes sapņu realizēšanu dzīvē.

Edvards Apsītis absolvējis Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju un nu Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē apgūst optometriju: “Mūsdienu pētījumi liecina, ka līdz ar straujo viedierīču ienākšanu ikdienā cilvēkiem biežāk rodas acu problēmas. Slimības konstatēšana agrīnā stadijā var būtiski ietekmēt ārstēšanas metodi, tādēļ kļūstot par optometristu spēšu savlaicīgi novērst nopietnākas acu saslimšanas un palīdzēt cilvēkiem kam jau tādas radušās.” Ārpus mācībām Edvards jau astoņus gadus trenējas un spēlē Jelgavas novada sporta centra volejbola komandā. Augstākais sasniegums sportā – 2021.gadā kopā ar U-18 Latvijas Jaunatnes volejbola komandu iekļuvis Eiropas volejbola čempionāta finālturnīrā. Sportā gūtā neatlaidība, disciplinētība un sadarbības prasmes lieti noder arī profesionālo mērķu sasniegšanā.

Madara Ozoliņa absolvējusi Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju: “Jau kopš pirmās klases centīgi mācos, lai iegūtu teicamus vērtējumus. Aizritējušie 12 skolas gadi, kuri pavadīti cītīgi mācoties, nodrošināja iekļūšanu Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātē un saņemt budžeta studiju vietu.  Stipendija veicinās manu izaugsmi studijās, proti, būs vairāk laika pievērsties tām.” Jau skolas laikā Madara brīvprātīgi sniegusi ieguldījumu Latvijas medicīnas attīstībā, piedaloties pētījumā ‘’Latvijas iedzīvotāju genoma reference”, kura mērķis ir izveidot Latvijas gēnu datubāzi, kas tiks izmantota slimību prognostikai, skrīningu plānošanai un zinātnes attīstībai.

Emīls Drošprāts absolvējis Elejas vidusskolu un mācību laikā patstāvīgi apguvis programmēšanu. Emīls vēlas turpināt pilnveidoties sev interesējošā nozarē, tādēļ uzsācis studijas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes programmā Datorvadība un datorzinātne: “Vidusskolas gados man bija mācību priekšmets - programmēšana, kurā guvu labas sekmes un sapratu, ka vēlos ar to saistīt savu profesiju. Nākotnē vēlos veidot dažādus projektus, piemēram, pašlaik man ir plāns izveidot mājaslapu vecāku saimniecībai. Mans sapnis ir izveidot un ieviest augļu lasīšanas robotu. Šiem mērķiem ir nepieciešamas labas programmēšanas un dizaina prasmes. Finansiālie resursi man palīdzētu nākotnes plānu īstenošanā.”

“Absolvējot Ozolnieku vidusskolu ar izcilību, Latvijas Republikas Ministru prezidenta pateicības rakstu, Simtgades izcilnieka stipendiju un dažādiem olimpiāžu un konkursu lauriem, es kārtējo reizi ne tikai sev, bet arī apkārtējiem cilvēkiem pierādīju - ja ļoti grib, tad var visu. Esejā “Kuram Latvijas Universitātes mecenātam es vēlos līdzināties”, es minēju, ka tā ir Jelgavas novada pašvaldība. Esejā citēju amerikāņu rakstnieku Stīvenu Koviju (Stephen Covey), kurš reiz teica: “Bez saknēm nevar būt augļi”. Šie vārdi man lika vilkt paralēles ar sevi, jo bez novada atbalsta un uzticības nebūtu iespējams iegūt dažādās dzīves iespējas, kuras man ik dienas palīdz virzīties, lai nokļūtu jaunās, vēl nesasniegtās virsotnēs,” stāsta stipendijas saņēmēja Sigita Vīnava, kura tālākai izaugsmei izvēlējusies studijas Rīgas Juridiskajā augstskolā.

Marta Laure beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un septembrī uzsāka studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, kur apgūst modes dizainu. Paralēli jau gadu viņa strādā Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolā: “Brīvajā laikā jau vairākus gadus veicu brīvprātīgo darbu, esmu skautu un gaidu vienības vadībā, iesaistos jauniešu neformālajā izglītībā un cenšos dot pasaulei un sabiedrībai visu, uz ko esmu spējīga. Arī studiju laikā turpināšu iesākto - brīvprātīgo darbu, veidošu pasākumus, izstādes un izmantošu tās iesaistes iespējas, ko piedāvā Mākslas akadēmija.”

Jelgavas novada pašvaldības stipendija talantīgiem, mērķtiecīgiem, centīgiem un neatlaidīgiem jauniešiem sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu tiek piešķirta kopš 2012. gada.

Foto: Latvijas Universitātes fonds