Projekti
Piektais pārgājiens cikla „Iepazīsti Pierīgu” ietvaros norisināsies Staļģenē

Sestdien, 5. septembrī, norisināsies jau piektais pārgājienu cikla “Iepazīsti Pierīgu” posms, šoreiz - Staļģenes apkārtnē. Kopumā sešu pārgājienu ciklu organizē Mārupes novada gids Miķelis Jakunovs (Facebook: TravelwithMikelis) projekta „Tūrisms kopā” ietvaros, savukārt piekto pārgājienu vadīs Jelgavas novada gide Ina Jurģe. Pārgājiens ir 15 km garš, un galvenokārt jāiet pa grants ceļiem.

LEADER sadarbības projekta „Tūrisms kopā”  ietvaros ir uzstādīti vairāki vides objekti sešās Pierīgas pašvaldībās, un pārgājienu cikli tiek organizēts ar mērķi šos objektus popularizēt. Šajā maršrutā tiks apmeklēts vides objekts gadskārtu aplis un fotorāmis Staļģenē.

Tikšanās pārgājienam notiks 5.septembrī pie Jelgavas dzelzceļa stacijas plkst. 10:25 (vilciens no Rīgas izbrauc plkst. 9:40). Tur pārgājiena dalībniekus sagaidīs gide Ina Jurģe. Plkst. 10:46  ar 5. autobusu visi kopīgi brauks uz Blukām, kur plānots ierasties plkst.11:02. Pasākuma dienā iespējams sazināties ar gidi pa tālruņa numuru +371 29916889.

Pārgājiens sāksies Blukās, no kurienes tālāk tas virzīsies uz Vecsvirlauku - vietu, kur ir atrastas senākās liecības par cilvēku klātbūtni Zemgalē. Vecsvirlaukā būs iespēja tikties arī ar vēsturnieku Andri Tomašūnu, un sarunas laikā būs iespēja uzzināt sīkāk par seno apmetni, kuru atrada Mārcis Kalniņš.

Tāpat tiks stāstīts par slaveniem cilvēkiem, kuri dzimuši Vecsvirlaukas apkārtnē. Pēc tam pārgājiena dalībnieki gar Lielupes krastu dosies uz Staļģeni, kur tiksies ar Saivu Drupu. Viņa  pastāstīs gan par Staļģenes muižas vēsturi un parku, gan to, kā tapa gadskārtu aplis. Turpat pārgājiena dalībnieki varēs baudīt gardu zupu un pārbaudīt savas zināšanas par Pierīgas tūrisma objektiem, spēlējot īpaši šim projektam izveidotu spēli. Rūpējoties par zaļu vidi, visi izmantotie materiāli ir dabai draudzīgi.

Pārgājiens noslēgsies plkst.15:49, kad autobuss no Staļģenes kursē atpakaļ uz Jelgavu.

Pārgājienā laikā nepieciešams nodrošināties ar laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērotu apģērbu un apaviem. Tāpat ieteicams paņemt līdzi uzkodas un dzērienus.

Tuvākajā laikā vēl plānots pēdējais pārgājiens: 12. septembrī Jaunmārupē. Pēc cikla noslēguma tiks publicēti visi sešu novadu maršruti, lai interesenti tos varētu iziet sev vēlamā laikā.

Vairāk informācijas: e-pasts apcelopierigu@inbox.lv, tālrunis +371 28353679;

 

Ar mērķi sadarboties un vienotām mārketinga aktivitātēm popularizēt kopēju atpūtas piedāvājumu teritoriju iedzīvotājiem un viesiem, projektā „Tūrisms kopā” apvienojušies seši Pierīgas novadi. Projektu īsteno vietējās rīcības grupas – biedrības „Pierīgas Partnerība”, Lauku partnerība „Lielupe” un partnerība „Daugavkrasts” – kopā ar pārstāvēto novadu pašvaldībām – Mārupes, Olaines, Babītes, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas. Projekts „Tūrisms kopā” (17-00-A019.332-000005) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.

Logo