Karjeras izglītība
Pieredzes apmaiņa karjeras izglītības speciālistiem Engures novadā

9. oktobrī Jelgavas novada pedagogi karjeras konsultanti un karjeras izglītības atbalsta skolotāji viesojās pie saviem kolēģiem Engurē.

Kopā tika iepazīts karjeras kompass, praksē izmēģinātas neformālās izglītības metodes, lai sniegtu atbalstu skolotājiem,  kompetenču izglītības īstenošanā un karjeras attīstības atbalsta nodrošināšanā mācību stundās. Tāpat iepazināmies ar karjeras izglītības e-platformas Profolio piedāvātajām aktualitātēm jaunajā mācību gadā.

Viesojāmies pie vietējā uzņēmuma - restorāna "Bermudas" saimniekiem, kuri iesaista skolēnus dažādu, ar viesmīlību un ēdienu gatavošanu saistītu profesiju iepazīšanā.

Par pieredzes apmaiņas brauciena organizēšanu un īstenošanu sakām paldies lauku partnerībai "Laukiem un jūrai" un biedrībai "ideA".

Pieredzes apmaiņas brauciens tika īstenots starptautiska sadarbības projekta “Karjeras izglītība – atbildība par savu un valsts nākotni” ietvaros. Jelgavas novada pašvaldības Izglītības pārvalde projekta aktivitātes īsteno, iesaistot 12 novada skolu projekta mērķa grupas skolēnus, pedagogus karjeras konsultantus un citus karjeras izglītību speciālistus. Projekta vadošā organizācija ir biedrība “Partnerība laukiem un jūrai”, projekta partneri ir “Ropažu Garkalnes partnerība”, Lauku partnerība “Lielupe” un Somijas  partnerība “Suupohja”.