Sabiedrības līdzdalība
baneris

Kas nepieciešams, lai cilvēks dzīvotu labāk? Kā veidot labu sarunu? Cik daudz var izmainīt un sasniegt, darot kopā? Kas veido labu pārvaldību Jelgavas novadā un kāda loma ir vietējās kopienas līdzdalībai? Biedrība Lauku partnerība “Lielupe” šī gada pavasarī katrā Jelgavas novada pagastā īstenoja iedzīvotāju apkaimes darbnīcas “Aktīvas kopienas apkaimēs”, kur pulcējās iedzīvotāji, kas ir atvērti un gatavi veltīt laiku un resursus, lai uzlabotu dzīvi savā pagastā. Tas ir kopienas spēka kodols. Apkopojot vietējo kopienu noskaņojumu un izaicinājumus šodien, tika izvēlētas tēmas nākamajam pasākumam - demokrātijas festivālam.

Festivāla mērķis ir rosināt cilvēkus interesēties par sabiedriskajām un politiskajām norisēm, veicināt demokrātiskas sarunu kultūras veidošanos. 

Viss sākas ar atklātu un cieņpilnu sarunu. Tāpēc aicinām ikvienu pilnveidot šo prasmi, satikt domu biedrus, izteikt savu viedokli un smelties iedvesmu darboties kopā. Aicinām aizrautīgās sarunās kopā pavadīt 20.augusta sestdienu Zaļenieku muižā un tās noslēpumiem apvītajā parkā, kur notiks pirmais demokrātijas festivāls Jelgavas novadā “Kopienas sarunas”.

Festivāla programmas ietvaros no plkst.10 notiks sarunas “Cilvēki rada” ar viesiem no dažādām Latvijas vietām, kas veiksmīgi ietekmē pašvaldībā un valstī nozīmīgu jomu attīstību. No plkst.12 festivāla dalībniekiem būs iespēja apmeklēt divas no četrām sarunu telpām - komunikācija, organizācija, laba pārvaldība , apzinātība -, lai kopā ar tēmu ekspertiem un viesiem neformālā vidē rastu atbildes uz jautājumiem "kas ir laba saruna?", "kā dzīvot apzināti?", "cik daudz varam izmainīt, darot kopā?", "kā mums pašiem saimniekot savā novadā?". Sarunu telpas notiks divās sesijās, tā dodot dalībniekiem iespēju sarunu tēmu izvēlē. No plkst.15 sāksies sarunu kulminācijas cikls “Kopdares spēks”, kura laikā tēmu eksperti un viesi dalīsies atziņās par to, kā mēs, darot kopā un sadarbojoties starp dažādiem sektoriem (nevalstiskais, publiskais un uzņēmēji), spējam radīt pozitīvas izmaiņas savā vidē, kurā paši dzīvojam. Vai viss sākas ar cilvēku vai tomēr resursiem?

Programmas izskaņā visus dalībniekus vienos un priecēs koncerts. Festivāla laikā darbosies radošas un izzinošas darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem, tiks piedāvārs pievilcīgs ēdināšanas pakalpojumu klāsts un, protams, draudzīga un mājīga atmosfēra, ko radīsim visi kopā!

Ja nepieciešams transports nokļūšanai uz festivālu, piesakies.

Sekot līdz festivāla tapšanas aktualitātēm varēs Facebook kontā @projektsKopdare, mājas lapā www.kopdare.lv vai Instagram kontā @partneribalielupe

Festivālu organizē Biedrība Lauku partnerība “Lielupe” sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību.

Darām, radām, augam-KOPĀ!


Festivāls notiek projekta “Līdzdalības un pilsoniskās aktivitātes paaugstināšana Jelgavas un Ozolnieku novados” ietvaros, to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.