Pašvaldības ziņas Izglītība
Vircavas pamatskola

Deputāti 27. marta domes sēdē lēma atbalstīt dalību Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātajā projektu konkursā ar projektu „Izglītības iestāžu infrastruktūras pilnveide un aprīkošana Jelgavas novada pašvaldībā”, kura ietvaros iecerēts uzlabot Vircavas pamatskolas un tās Platones filiāles, kā arī Staļģenes pamatskolas infrastruktūru un papildināt mācību procesa nodrošināšanai nepieciešamo aprīkojumu.

Dalībai Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātajā projektu konkursā Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1.1.5.i investīcijas “Izglītības iestāžu infrastruktūras pilnveide un aprīkošana” ietvaros varēja pieteikt pašvaldības izglītības iestāžu tīkla sakārtošanas rezultātā izveidotās pamatskolas.

“Projekta nosacījumi paredz, ka priekšatlasē varēja piedalīties pašvaldības, kas līdz 2023.gada 28.februārim pieņēmušas lēmumu par vidusskolu tīkla sakārtošanu, – reorganizējot ārpus novada pašvaldības administratīvā centra esošās vidusskolas. Projekta konkursa mērķis ir uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi, nodrošinot efektīvu resursu izmantošanu un stiprinot visaptveroša pašvaldību izglītības iestāžu tīkla sakārtošanas rezultātā izveidotās pamatskolas. Tādējādi projekta nosacījumiem atbilst šīs izvēlētās izglītības iestādes, proti, Vircavas vidusskola un tās Platones filiāle par vispārējās pamatizglītības iestādi reorganizēta no 2022. gada septembra, bet Staļģenes vidusskola - no 2023. gada septembra,“ skaidro Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Strūberga.

Visās izvēlētajās izglītības iestadēs plānota ergonomiskas mācību vides izveide, tai skaitā mācību telpu aprīkojuma un mēbeļu iegāde, dabaszinību kabineta pārbūve, kas ietver standartam atbilstošas laboratorijas izveidi, kā arī tehnisko ierīču un aprīkojuma iegāde.

Vircavas pamatskolas ēkā Jelgavas ielā 2, Vircavā, plānots veikt telpu remontu ēkas funkcionalitātei, ierīkot energoefektīvu viedo apkures sistēmu, uzstādīt LED iekšējos gaismekļus, paredzēt videonovērošanu, uzstādīt reverso osmozi, nodrošinot dzeramā ūdens kvalitāti, demontēt esošo un uzstādīt jaunu ventilācijas iekārtu ar rekuperācijas funkciju, kas nodrošinās gaisa kvalitāti visā ēkā.

Vircavas pamatskolas Platones filiālē iecerēts veikt telpu remontu, proti, sienu krāsošanu, piekārto griestu ierīkošanu, betona grīdu pulēšanu, vinila grīdas seguma ieklāšanu klašu telpās, grīdas un durvju nomaiņa aktu zālē, četru jaunu iekšdurvju montāžu un logu pārbūvi, esošos neveramos logus pārtaisot par veramiem, esošās ventilācijas iekārtas remontu, uzstādīt LED iekšējos gaismekļus, videonovērošanas sistēmu un ūdens attīrīšanas sistēmu, nodrošinot dzeramā ūdens kvalitāti.

Staļģenes pamatskolā projekta ietveros plānoti plaši uzlabojumi - visu mācību kabinetu vides uzlabošana, proti, viedas apkures, vēdināšanas un gaisa kondicionēšanas sistēmas ierīkošana, ūdensvada tīklu izveide, kur nepieciešams, LED iekšējo gaismekļu uzstādīšana, durvju nomaiņa, bibliotēkas lasītavas izveide, sporta zāles renovācija, gaiteņu un tualešu remonts, automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas pārbūve un automātiskās balss ugunsgrēka izziņošanas sistēmas izbūve, inovatīvu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešana. Lai nodrošinātu vides pieejamību, vienā no kāpņu telpām plānots izbūvēt pacēlāju.

Plānotais projekta īstenošanai nepieciešamais finansējums ir 4 091 734,79 eiro no kura Atveseļošanas fonda finansējums  būs 3 381 599 eiro (bez PVN)  un pašvaldības finansējums - 710 135,79 eiro (PVN 21%). Projektu plānots īstenot, ņemot aizņēmumu Valsts kasē.

Pēc domes lēmuma pieņemšanas projekta pieteikums tiks nosūtīts Izglītības un zinātnes ministrijai. Pašvaldība jau ir izsludinājusi iepirkumu par projektēšanas darbu veikšanu. Pozitīva lēmuma gadījumā būvniecības darbus plānots uzsākt 2025. gadā.