Koki

Turpinot labiekārtojuma plāna “Latvijas 100-gades parks Vilcē” apstādījumu paplašināšanu, Jelgavas novada pašvaldības darbinieki kopā ar Vilces pamatskolas skolotājiem un skolēniem 22. septembrī Vilces muižas parkā iestādīs 20 parastos ozolus, 3 parastās kļavas un 24 lielziedu filadelfus.

Vilces muižas parka apstādījumu paplašināšana notiek ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projekta “Meža dienas 2023 Latvijas pašvaldībās - veidosim zaļāku, košāku un daudzveidīgāku vidi sev apkārt!” atbalstu un to finansē Meža attīstības fonds. Piedaloties koku stādīšanā, jaunieši iegūs arī teorētiskās zināšanas par pareizu koku stādīšanu.

Vilces muižas parks ir reģiona nozīmes kultūras piemineklis ar  12,672 000 ha platību. Koku un krūmu stādīšana parkā noritēs saskaņā ar ainavu arhitektu izstrādāto labiekārtošanas plānu un 2017. gadā izstrādāto būvprojektu “Latvijas 100-gades parks Vilcē”, kas paredz, ka apstādījumiem jātop gadalaiku koncepcijā, veidojot tematiski atšķirīgas katru gadalaiku simbolizējošas zonas.

Projekta “Meža dienas 2023” ietvaros šoruden Jelgavas novadā koki un krūmi iestādīti arī Cenu pagasta Ānes parkā (22 bērzi) un Vircavas pagasta Mazlaukos ( 15 liepas, 1 lapegle, 1 kļava).

Stādu iegādei kopējais finansiālais atbalsts Jelgavas novadam šogad ir  1200 EUR.