Projekti
Foto

15. maijā Jelgavas novada Nākotnes industriālajā parkā norisinājās Zemgales uzņēmēju forums, kura laikā Interreg Europe programmas projekta „Labāka dzīve mazās un vidējās pašvaldībās: no starpreģionu aktivitātēm līdz uzlabotām revitalizācijas stratēģijām/ InterRevita” ietvaros norisinājās improvizēta projekta ekspertu darba grupa. Šajā reizē projekta ekspertam Ārim Ādleram tika dots uzdevums noskaidrot potenciālo Jelgavas novada investoru vēlmes un vajadzības gadījumā, ja viņi šeit vēlētos attīstīt savu uzņēmējdarbību.

Pasākuma laikā aizpildītas 15 anketas. Lielākā daļa respondentu savu uzņēmējdarbību šobrīd veic citā pašvaldībā ārpus Jelgavas, Jelgavas novada un Rīgas. Puse no respondentiem (8 cilvēki) ir apsvēruši domu investēt Jelgavas novadā, lielākā daļa (67%) šeit vēlētos attīstīt vai paplašināt jau esošu biznesu. Galvenā potenciālo investīciju joma – pārtikas ražošana un pārstrāde, tūrisms, tāpat arī IT joma, grāmatvedība, sociālā uzņēmējdarbība. Kā galvenais faktors, kas svarīgs uzņēmējdarbības uzsākšanai pašvaldībā, minēta infrastruktūras pieejamība (53%). Atsaucoties uz vides sakoptības jautājumiem, puse no respondentiem uzskata, ka publiskā ārtelpa Jelgavas novadā ir sakopta un tikai 1 respondents uzskata, kā tā ir degradēta. 60% respondentu atzīst, ka viņiem ir svarīgi, lai īpašums, ko plānots pirkt vai nomāt, uzreiz tiktu sakārtots vai pielāgots atbilstoši viņu vajadzībām. Arī fakts, ka pašvaldība sniegtu atbalsta instrumentus iegādātās  teritorijas revitalizācijai, veicinātu motivāciju šeit investēt. Savukārt, uz jautājumu: kas pārliecinātu par to, ka jūsu potenciālās investīcijas būtu jāveic tieši Jelgavas novadā, saņemtas šādas atbildes – atvieglojumi jaunajiem uzņēmējiem, atbalsts no pašvaldības (minēts vairākkārt), pretimnākšana un cilvēcīga attieksme, lokācija un cilvēkresursu pieejamība.

Būsim pateicīgi, ja aizpildīsiet minēto anketu, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības attīstību Jelgavas novadā. Anketa pieejama ŠEIT.

Pasākums pulcēja 170 dalībniekus – reģiona uzņēmējus un ekspertus, kas vērsa uzmanību gan uz kiberdrošības un mākslīgā intelekta nozīmi uzņēmējdarbības jomā, digitālajām inovācijām biznesa attīstībai, gan citām būtiskām tēmām atbilstoši foruma sauklim “Drošs lidojums nākotnei”.

Pasākumu organizēja Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri, Zemgales plānošanas reģionu un foruma lieldraugu – tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde”.

Interreg Europe programmas projekts „Labāka dzīve mazās un vidējās pašvaldībās: no starpreģionu aktivitātēm līdz uzlabotām revitalizācijas stratēģijām/ InterRevita”, Nr. 01C0034

Ieviešanas laiks: 13.12.2022. – 12.12.2026.

Projekta partneri: vadošais partneris Nowy Dwor Mazowiecki, Ainavas aizsardzības plāns (Polija), Lazio reģions (Itālija), Navarras zemes un ēku apsaimniekošanas institūcija (Spānija), Roeselare pašvaldība (Beļģija), Šilutes rajona pašvaldība (Lietuva), Jelgavas novada pašvaldība (Latvija).

Projekta kopējās izmaksas, EUR: 1 417 930.00, no tā ERAF finansējums 80% - 1 134 344.00, Jelgavas novada pašvaldības projekta  daļa: 135 400.00, no tās ERAF finansējums 80% - 108 320.00, Jelgavas novada pašvaldības finansējums 20% - 27 080.00 EUR.

Interrevita logo