Projekti
Kultūraugs

20. maijā Elejas muižas parkā notika Jelgavas novadā vēl nebijis pasākums – jauniešu laikmetīgās mākslas festivāls “KULTŪRAUGS”. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja baudīt performances, teātri, mūziku, paplašināt savu redzesloku, apgūt jaunas iemaņas, attīstīt radošumu un iepazīt laikmetīgo mākslu no dažādiem skatu punktiem, uzklausot pieredzes stāstus, diskutējot ar iedvesmojošiem cilvēkiem, veidojot zemes mākslu jeb Land Art.

Pasākuma atklāšanā ievadvārdus teica Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis, iedrošinot jauniešus nebaidīties radoši izpausties, uzdot jautājumus, meklēt arvien jaunus izteiksmes veidus, lai labāk izprastu un izpaustu sevi caur vizuālo valodu.

Rosība, radoša un nepiespiesta gaisotne valdīja visā parka teritorijā. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja sekot līdzi dažādām projekta “Kultūraugs” ietvaros īstenotajām aktivitātēm - baudīt dejas un skaņas performances, piedalīties  izglītojošas ekspedīcijas “Grauda stāsti” brošūras atvēršanā, vērot kopienas teātra izrādi “Abras stāsti”, animācijas filmu, kuras pamatā ir mākslinieku, bērnu un jauniešu kopīgi veidots scenārijs, keramikas darbnīcā radītus mākslas darbus, kuru apdedzināšana notika Raku keramikas krāsnī, rotaļlietu dizaina darbnīcā tapušo darbu izstādi.

Tāpat pasākumā piedalījās SIA “Binoklis”, interesentiem piedāvājot noskatīties virtuālās realitātes izrādi “Īsumā par Visumu”, kas kopā ar partneri no Norvēģijas radīta Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros.

Jelgavas novada jaunatnes darbinieki bija sagādājuši daudzveidīgas aktivitātes: iedvesmas stāstus un diskusijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem - mākslas kuratori Tīnu Pētersoni, aktieri Niklāvu Kurpnieku, influenceri Niklāvu Mičuli, mākslinieci Alisu Bluzmani (“Bluzart”), mākslas terapeiti Līgu Cepurīti -, viktorīnu par teātri, mūziku un mākslu, repa meistarklasi ar Artūru Jenotu, improvizācijas teātra meistarklasi, hennas tetovējumu veidošanu, auduma maisiņu apdrukas darbnīcu un grafiti sienu. Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola aicināja paņemt otu un slavenas vecmeistaru gleznas padarīt laikmetīgas.

Pasākuma programmu bagātināja arī Jelgavas novada jaundzimušo,  jauniešu, kuri pērn snieguši ieguldījumu brīvprātīgā darba veikšanā, olimpiāžu un profesionālo konkursu laureātu, kā arī skolēnu video konkursa “4. maijs. Jelgavas novada iedzīvotāju atmiņas par Atmodas laiku” dalībnieku sveikšana.

Par muzikālo noformējumu rūpējās un apmeklētājus iekustināja pasākuma moderators DJ Toms Grēviņš. Noslēgumā uz skatuves kāpa grupa “Citi zēni”.

Par projektu

kultūraugs logo

Projekta “Kultūraugs” iecere ir simboliski pārnest augtspēju no plašajiem labības laukiem uz skolu jaunatni, tāpat kā dīgtspēju labības graudā, saskatot jauniešos dīgtspēju kultūraugsnē. Šī projekta ietvaros paplašināta bērnu un jauniešu kultūrizglītības un mūsdienu mākslas izpratnes robežas. Visi projektā izstrādātie produkti veidoti profesionālu mākslinieku vadībā, tieši un nepastarpināti iesaistot mērķa grupu – bērnus un jauniešus no 12 līdz 18 gadiem.

Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus 130 189 EUR apmērā.

Projekts tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklāta konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” ietvaros.

logo