Novada ziņas
“Ražas svētkiem” – 10 gadi

Par tradīciju kļuvušie “Ražas svētki”, kas Jelgavas novadā norisinājās jau desmito reizi, 1. oktobrī pulcēja vairāk nekā 40 tirgotājus. Svētku apmeklētāji varēja iepazīt un iegādāties gan dažādas rudens veltes un lauku labumus, gan amatnieku darinājumus, gan novada jauno uzņēmēju darbus. 

Spītējot laikapstākļiem, sanākušos pie restorāna “Zemnieka cienasts”, priecēja novada amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi, notika konkursi, radošajās darbnīcās varēja apgūt mezglošanas prasmes, iepazīt rudens dabas veltes un mācīties tās pielietot veselībai, labsajūtai un skaistumam, kā arī pavāres vadībā apgūt gatavošanas trikus. Novada aktīvie jaunieši aicināja piedalīties dažādās lielformāta spēlēs. Drosmīgākie pasākuma apmeklētāji kāpa stabā, kura galā pakarinātas balviņas. Pašus mazākos svētku dalībniekus gaidīja izjādes ar ponijiem, “Mini zoo” un izbrauciens ar pļavu vilcieniņu. Vietējos mazpulkus pasākumā pārstāvēja Aizupes pamatskolas “Ekopēdiņas”, kas lepojās ar pašu izaudzētiem dārzeņiem, pagatavotiem gardumiem un rokdarbiem. Ziņkārīgie tuvumā varēja aplūkot SIA “Baltic Agro Machinery” sarūpēto kombainu. 

Jau tradicionāli svētkos apmeklētājiem bija pieejama Europe Direct telts. Europe Direct centrs ar Eiropas Savienības aktuālo informāciju un radošām aktivitātēm “Ražas svētku” tirdziņā piedalās jau no tā pirmsākumiem, piešķirot šim pasākumam plašāku informatīvu nozīmi. Aktivitāšu galvenā tēma šogad bija Eiropas zaļais kurss, uzsverot vietējo produktu un ražotāju ieguldījumu klimata ietekmes mazināšanā un veicinot izpratni par vietējo augļu un dārzeņu vērtību un nozīmi veselīga dzīvesveida paradumu veidošanā. Visas dienas garumā dažādu paaudžu pasākuma apmeklētāji stendā grieza Eiropas laimes ratu un atbildēja uz jautājumiem gan par pārtikas produktiem, gan Eiropas Savienības valstīm, saņemot Europe Direct centra balvas.

Paldies visiem “Ražas svētku” apmeklētājiem, pasākuma dalībniekiem un organizatoriem par kopā būšanu!

Īpašs paldies "Viesu līču" saimniekam Modrim Jansonam par sirsnīgo uzņemšanu.