Sociālā joma
Sākusies iedzīvotāju balsošana konkursā „Gada balva sociālajā darbā 2021”

Labklājības ministrija (LM) no 2022. gada 3. līdz 28. janvārim izsludina iedzīvotāju balsošanu par pretendentiem konkursa „Gada balva sociālajā darbā 2021” nominācijās: “Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2021”, “Labākais sociālais darbinieks sociālajā pakalpojumā publiskajā sektorā 2021”, “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2021” un “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2021”. Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks sociālajā pakalpojumā publiskajā sektorā 2021” izvirzīta sociālā darbiniece arī no Jelgavas novada - Aija Zosule, Jelgavas novada Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “LAIPA” darbiniece.

Pretendentus iedzīvotāju balsošanai, izvērtējot līdz 2021. gada 22. novembrim saņemtos pieteikumus, izvirzīja konkursa žūrijas komisija, kuras sastāvā ir LM un Latvijas sociālo darbinieku biedrības, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācijas pārstāvji.

Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidos 80% un iedzīvotāju balsojums 20% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā nominācijā.

Papildus ir izveidota nominācija “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2021”, kurai pretendentus izvirzīs un novērtēs konkursa žūrijas komisijas locekļi.

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā “LAIPA” Aija Zosule strādā ar pieaugušām personām, kurām ir noteikti garīga rakstura traucējumi. Iestāde realizē Deinstitucionalizācijas projektu un Aija ir tā persona, kura tiešā veidā iesaistīta klientu patstāvīgas dzīves prasmju apgūšanā, kas ietver gan budžeta plānošanu, gan individuālās apmācībās dažādu dzīvei noderīgu lietu apgūšanai, piemēram, datorlietošanas prasmju apguvei,  kā darboties ar internetbanku, kā plānot savu brīvo laiku. Aija piedalījusies arī Centra “LAIPA” darba strukturēšanā, kas ietver sevī gan laika plānojumu, gan aktivitāšu rāmi, individuāli izvērtējot klientu praktisko prasmju apguvi. Tāpat A.Zosule izveidojusi sadarbības tīklu atbilstoši klientu vajadzībām, iesaistot dažādus speciālistus no dažādām institūcijām, dienestiem un sociālo uzņēmēju, kurš sadarbojas ar centru. A.Zosule arī aktīvi sadarbojas ar Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekciju dažādu metodiku izstrādē. Profesionālā jomā Aija ieguvusi vairākas izglītības, kā arī turpina patstāvīgi izglītot sevi un savas zināšanas jaudīgi pielieto darbā. Iestādes darbinieki un klienti ir norādījuši, ka Aija ir vienkārši ir fantastiski jauks sirdscilvēks, ļoti izpalīdzīga un vienmēr spēj ne tikai uzklausīt, bet rast uzmundrinošus vārdus. Jāmin, ka 2021.gadā Aija saņēma Gada balvu konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” nominācijas kategorijā “Individuāls sniegums”.

Lasīt plašāk par Aijas sasniegumiem, kā arī iepazīties ar detalizētāku konkursa norises kārtību un veikt balsojumu par sev tīkamāko pretendentu katrā no nominācijām.

Plānots, ka konkursa uzvarētāju apbalvošana notiks 2022. gada martā.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē (sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās u.c. sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kur tiek nodrošināts sociālā darba pakalpojums), sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā; pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus; popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, +371 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv