Deju kolektīvs Iedzīvotājiem Kultūra
Foto

Sestdien, 3. februārī, plkst. 17 Jēkabnieku kultūras namā 20 gadu jubilejas koncertu “Deja – dzīves eliksīrs” izdejos Svētes pagasta senioru deju kolektīvs „Brūklenājs”.

““Brūklenājs” veidojies pēc 2003. gada Deju svētkiem un gandrīz desmit gadu garumā bija vienīgais senioru deju kolektīvs bijušajā Jelgavas novadā. Pērn Gunas Stankēvičas vadībā, kura, jāpiebilst, visu šo laiku bijusi kolektīva vadītāja, Daugavas stadionā izdejojis jau ceturtos Deju svētkus. Dejotāju vidējais vecums sasniedz teju 70 gadu slieksni, kas, salīdzinot ar citiem kolektīviem, ir visnotaļ cienījams. Par spīti tam “Brūklenāja” dejotāji ir enerģiski un jestri. Atliek tikai piekrist, ka deja ir dzīvesveids, kas ļauj saglabāt sparu un dzīvesprieku,” atklāj Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna.

“Brūklenājs” var lepoties ar draugiem daudzviet Latvijā, to pierāda kuplais koncerta dalībnieku pulciņš, jo šoreiz kopīgā deju solī vienosies senioru kolektīvi no Jelgavas, Bauskas, Tukuma, Dobeles, Dienvidkurzemes novadiem un Liepājas. Koncertā līdztekus “Brūklenāja” dejotājiem uzstāsies "Zaļaisdancis" no Zaļeniekiem, "Miestiņš” no Līvbērzes, " Valgundes Saulgrieži", "Šurpu Turpu" no Svitenes, "Jumis" no Slampes, "Vārpa" no Bukaišiem, "Sidrabvilnis" no Liepājas un "Trumpe" no Lieģiem.