Uzņēmējdarbība Novada ziņas
Seši Zemgales tūrisma pakalpojumu sniedzēji saņem “Gājējam draudzīgs” zīmi

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Latvijā ir arvien plašākas iespējas izmantot “Gājējam draudzīgu” uzņēmumu pakalpojumus, tādējādi padarot pārgājiena pieredzi pēc iespējas pozitīvāku, un kājāmgājējiem radītu sajūtu “es šeit esmu gaidīts, mani šeit sapratīs”. Sagaidot pavasari, “Gājējam draudzīgs” zīmi visā Latvijā saņems vēl 53 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, no kuriem seši atrodas Zemgalē un kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus.

Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

2021. gada maija beigās notika trešā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 53 uzņēmumiem, kuri atbilda Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly kritērijiem, starp kuriem seši atrodas Zemgalē:

  1. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs,
  2. Jelgavā Naktsmītne “Alberģe Līvbērze”, Jelgavas novadā
  3. Naktsmītne “Namiņš’’, Auces novadā
  4. Viesnīca “Klidziņa”, Skrīveru novadā
  5. Kempings “Rundale camping”,
  6. Rundāles novadā
  7. Hostelis "SILI", Jelgavas novadā

Aicinām pārgājienu cienītājus jau šajā pavasarī baudīt aktīvas brīvdienas arī Zemgalē un pašiem pārliecināties par Gājējiem draudzīgs viesmīlību šobrīd jau 157 zīmes Gājējiem draudzīgs uzņēmumos. 

Kā uzņēmēji var iegūt zīmi Gājējam draudzīgs

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs - tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Uzņēmēji ar Gājējiem draudzīgs / Hiker-friendly zīmi un kritērijiem var iepazīties

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2021. gada septembrī, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā. Interesenti no Zemgales var pieteikties, sūtot aizpildītas pieteikuma anketas uz e-pastu anna.builo@zpr.gov.lv līdz augusta beigām.

Informācijas avots: “Lauku ceļotājs”