Iedzīvotājiem Novada ziņas Pasākumi
Foto

Pirmajā adventē, 3. decembrī, Elejas parka izstāžu zālē notika divu kalendāru atvēršanas svētki. Sadarbībā ar Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem tapis pašvaldības gatavotais 2024.gada novada kalendārs ar dabas ainavām un kultūrvēsturisko objektu attēliem, savukārt Ventspils Vācu kultūras biedrība radījusi kalendāru ar Jelgavas novada muižām un pilīm.

“Vasaras nometnē “Izkrāso pasauli 2023” jaunieši uzsāka  aizraujošu projektu – gleznot Jelgavas novada dabas ainavas un kultūras objektus, lai izveidotu kalendāru. Pirmais uzdevums bija izvēlēties konkrētu vietu vai objektu, kas katram audzēknim šķistu īpaša un nozīmīga. Ikviens mēģināja saskatīt novada skaistumu caur savu individuālo redzējumu, tādēļ katra mēneša glezna ir kā mākslinieciski izteiksmīgs stāsts par konkrēto vietu. Šis projekts kļuva ne tikai par radošu pieredzi, bet arī par ceļojumu pa novadu, atklājot arvien jaunus skatus uz ierastām vietām,” atklāj Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktores vietniece Liene Āboma.

Kopumā tapa vairāk nekā 60 audzēkņu darbi, bet tikai 12 no tiem rotā kalendāra lapas un viens -  tam pievienoto apsveikuma kartīti. Lai pateiktos par ieguldīto darbu, pasākums pulcēja šo 13 darbu autorus – jauniešus vecumā no 10 līdz 15 gadiem: Heidiju Līnu Uškāni, Šarloti Volksoni, Lāsmu Miķelsoni, Lizeti Ziemiņu, Diānu Iņķi, Tomasu Ikvilu, Ēriku Solomjanko, Katrīnu Kuzņicu, Patrīciju Jegorovu, Evelīnu Škutāni, Henriku Zināru, Adriju Elgu Vicinsku un Emīliju Strodi kopā ar vecākiem.  Jelgavas novada sienas kalendāri kalpos par īpašu Ziemassvētku sveicienu novada senioriem, kas sasnieguši 70 gadu vecumu, kā arī tiks izmantoti pašvaldības reprezentācijas vajadzībām.

Otra kalendāra tapšana saistīta ar Ventspils Vācu kultūras biedrību, kas jau ceturto gadu iepazīstina ar Latvijas pilīm un muižām, šoreiz uzmanību vēršot uz Jelgavas pusi.  Kalendārā redzamas 10 Jelgavas novada muižas, proti, Abgunstes, Berķenes, Blankenfeldes, Lielplatones, Lielvircavas, Staļģenes, Vilces muižas, Elejas muižas parka Tējas namiņš, Vircavas muižas pārvaldnieka nams “Muižas istabas” un Zaļenieku muižas pils, kā arī divas Jelgavas vēsturiskās celtnes - Jelgavas pils un Valdekas pils.