Iedzīvotājiem Jaunatne Pasākumi
Foto

Piektdien, 26. aprīlī plkst. 18 uz koncertu “Salapo, sazaļo...” Vircavas pagasta Tautas namā aicina Jelgavas novada skolēnu koris ,,Asni”.

“Koncerts būs kā pateicība pedagogiem, vecākiem un visiem kora atbalstītājiem. Pamatā izskanēs dziesmas no nākamā gada Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra, bet būs arī iemīļoti skaņdarbi no iepriekšējiem svētkiem.  Kora balsu skanējumu kuplinās “Asnu” dalībnieku, kas apgūst arī kāda mūzikas instrumenta spēli, instrumentālie priekšnesumi, kā arī kādreizējo kora dalībnieku solo. Gaidīsim ikvienu, kam sirdī dziesma un “Asni”,” aicina kora diriģente Anda Silgaile.

1999. gada rudenī kora pirmā diriģente Anita Liekna īstenoja sapni apvienot dziedātgribošus un varošus bērnus arī no tām novada skolām, kur pašu spēkiem vien izveidot laba līmeņa kolektīvu nebūtu iespējams, un izveidoja kori “Asni”, dodot bērniem iespēju kopā muzikāli izglītoties, koncertēt un galvenais - izbaudīt Dziesmu svētkus.

“1999./2000. mācību gadā sākās pirmie kora “Asni” mēģinājumi, bet jau 2000. gada Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētkos koris kļuva par II pakāpes laureātu. Pirmie panākumi iedvesmoja tālākam darbam un savu augsto līmeni “Asni” pierādīja, iekļūstot arī 2005. gada skolēnu dziesmu svētku laureātu skaitā. 2008. gadā pirmo reizi 98 Latvijas skolēnu kori piedalījās konkursā par tiesībām piedalīties tā saucamajos “lielajos” dziesmu svētkos - XXIV  Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku atklāšanas koncertā Mežaparkā - un “Asni” konkursā  bija sestie labākie, tūlīt aiz vairākām mūzikas novirziena skolām. Vislielākos panākumus Jelgavas novada skolēnu koris “Asni” guva XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2015. gadā, kad koru konkursa  finālā saņēma augstāko vērtējumu 5. līdz  9.klašu koru grupā un tika atzīts par Latvijas labāko kori šajā vecumposmā. “Asni” izturēja arī sarežģīto Covid-19 pandēmijas laiku un piedalījās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2021. gadā – visneparastākajos svētkos visu dziesmu svētku vēsturē, kas notika Latvijas pašvaldībās no 12. jūlija līdz oktobra beigām,” atklāj Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste profesionālās ievirzes un interešu izglītības jomā Ineta Freimane.

Pirmos desmit darbības gadus korī  “Asni” dziedāja 80 meitenes, kas mācījās no 5.- 12. klasei, taču vēlāk, samazinoties vidusskolu skaitam novadā, samazinājās arī kora dalībnieku skaits un tas kļuva par 5. - 9. klašu kori, kā arī kora dalībnieku rindās parādījās puiši. 2016. gadā par kora diriģenti kļuva  Salgales Mūzikas un mākslas skolas direktore Anda Silgaile. Dalībnieku sastāvs nemitīgi mainās – viens beidz pamatskolu un dodas prom, kāds cits sasniedz atbilstošu vecumu un pievienojas dziedātāju pulkam. Šajā mācību gadā Jelgavas novada skolēnu korī “Asni” dzied 45 dziedātāji no dažādām izglītības iestādēm - Vilces pamatskolas, Vircavas pamatskolas, Staļģenes pamatskolas, Svētes pamatskolas, Kalnciema pagasta pamatskolas, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas un Kalnciema vidusskolas. Koris no citiem skolēnu koriem atšķiras ar to, ka ikdienā mūzikas skolotājas no dažādām Jelgavas novada skolām ar  kora dalībniekiem strādā atsevišķi, bet reizi mēnesī visi koristi brauc uz kādu no novada kultūras namiem, lai sadziedātos kopmēģinājumā diriģentes vadībā.

“Koris arvien meklē jaunus ceļus savā koncertdarbībā – regulāri  uzstājas dažādos pasākumos dalībnieku skolās, izmanto savus talantus un kora balsu skanējumam koncertos pievieno  mūzikas instrumentu skaņas, kā arī piepilda kora galveno misiju – veicināt dziedāt prieku bērnos, turpināt kordziedāšanas tradīciju mūsu novada izglītības iestādēs un aizvest skolēnus uz Dziesmu svētkiem,” teic I. Freimane.

Šajā mācību gadā  koris “Asni” gatavojas XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2025. gada vasarā, un Latvijas izglītības iestāžu koru konkursā ieguvis I pakāpes diplomu.