Novada ziņas
Starptautiskajā sieviešu dienā Europe Direct Informācijas centrs Jelgavā akcentē 2019. gada svarīgos notikumus Eiropā

Lai informētu par svarīgajiem datumiem, kas šogad saistās ar ES jautājumiem – Eiropas vēlēšanām 25. maijā, Latvijas 15 gadiem Eiropas Savienībā un 5 gadiem kopš pievienošanās eirozonai, Europe Direct Informācijas centrs (EDIC) Jelgavā 8. martā rīkoja ikgadējo Starptautiskās Sieviešu dienas pasākumu.

Pasākumā ar prezentāciju un stāstījumu uzstājās Latvijas radio bijusī korespondente Eiropas Savienībā Ina Strazdiņa, kas stāstīja par ārvalstu žurnālista lomu un misiju, atspoguļot notikumus pasaulē. Ina Strazdiņa Briselē nostrādājusi teju 13 gadus, informējot par notikumiem gan pašā ES sirdī, gan citās valstīs, kā arī veidojot reportāžas no kara skartās Sīrijas. Stāsta sākumā tika ieskicētas Eiropas Savienības institūcijas un to loma lēmumpieņemšanas procesā. Kā darba ikdiena tika minēti samiti un citi augsta līmeņa pasākumi, kuros žurnāliste intervējusi mūsu valsts augstākās amatpersonas. Klātesamības efektu radīja stāsts par piedzīvoto Briselē pēc tur notikušajiem teroraktiem – norobežotas teritorijas, policijas bākugunis, tukšas un klusas Beļģijas galvaspilsētas ielas. Vēl mēnešiem pēc notikušā uz īpašu laukumu tika nesti ziedi un sveces, tādējādi izrādot cieņu un sērojot par bojāgājušajiem un vienlaikus parādot gara stiprumu un nesalaužamu raksturu šādu traģēdiju priekšā. Īpašas emocijas ieskanējās žurnālistes stāstījumā, atspoguļot braucienu uz Sīrijas galvaspilsētu Damasku un Alepo, kur tika meklēts un atrasts vietējais iedzīvotājs ar uzvārdu “Rīga”, kas to mantojis no saviem senčiem, kas nākuši no Latvijas. Viņam pieder arī vienīgā viesnīca, kas šobrīd darbojas Alepo. Fotogrāfijās visapkārt redzamas sabombardētas, iznīcinātas, pamestas mājas un mošejas, ceļi, laukumi. Bet turpat līdzās, kā cerība uz jaunu, labāku dzīvi, tiek svinētas kāzas un maza meitenīte baltā kleitā vēlas fotografēties.

Pasākuma muzikālajā daļā klātesošos priecēja dziedātājs Ivo Grīsniņš – Grīslis ar pavadošo grupu, kura romantiskās noskaņās ieturētā koncertprogramma radīja sirsnīgu svētku atmosfēru.

EDIC aktivitātēm un aktuālajiem notikumiem Eiropas Savienībā un Latvijā var sekot līdz mājas lapā.

Informāciju sagatavoja:

Anita Škutāne

Vadītājas vietniece
anita.skutane [at] jelgavasnovads.lv
Logo Europe direct
15 gadi Latvija Eiropas savienībā