Pasākumi
Foto

Noslēdzies  pašvaldības organizētais konkurss “Prasmīgais seniors Jelgavas novadā 2023” un 14. decembrī Līvbērzes kultūras namā godināti Jelgavas novada seniori, kuri gadu gaitā ir darbojušies un izkopuši īpašas prasmes, piemēram, dažāda veida rokdarbos, dārzkopībā, kulinārijā un konditorejā, mājražošanā, sportā, mākslā, mūzikā, kā arī ir motivējuši un iedvesmojuši citus mācīties, attīstīt savus talantus un prasmes, dodot nozīmīgu ieguldījumu pagastu sabiedriskajā dzīvē.

2023. gads ir pasludināts par Eiropas Prasmju gadu, tādēļ tieši prasmes ir izvirzītas kā konkursa galvenā tēma. Arī vairākas citas projekta “EUROPE DIRECT centrs Jelgavā” aktivitātes šogad saistītas jaunu prasmju apgūšanu dažādos vecumposmos.

“Konkursa gaitā saņēmām daudz interesantu dzīves stāstu. Nominēto senioru prasmes un darboties griba ir apbrīnas un novērtējuma vērta! Īpaši jāuzver, ka šie seniori ir iedvesmas avots arī pārējiem gan ģimenē, gan savā pagastā,” stāsta projekta “Europe Direct centrs Jelgavā” vadītāja Tabita Šķerberga.

Pašvaldības “Pateicības rakstu” un “Europe Direct” balvu šogad saņem 16 prasmīgi, radoši un aktīvi Jelgavas novada seniori: Anita Štube no Cenu pagasta, Mārīte Kuprēviča no Elejas pagasta, Mārīte Pabērza no Glūdas pagasta, Iveta Stundiņa no Jaunsvirlaukas pagasta, Tengizs Papaskiri no Kalnciema pagasta, Gaida Geršebeka no Lielplatones pagasts, Mārīte Osipova no Līvbērzes pagasta, Gaida Iļjučonoka no Ozolnieku pagasta, Jāzeps Ošs no Platones pagasta, Maija Medinika no Salgales pagasta, Modra Melle no Sesavas pagasta, Dzidra Bahromkina no Svētes pagasta, Aina Briede no Valgundes pagasta, Sarmīte Vīpule no Vilces pagasta, Sarmīte Zaharova no Vircavas pagasta un Ināra Grigorjeva no Zaļenieku pagasta.

Konkursu senioru mērķauditorijai pēc projekta “EUROPE DIRECT centrs Jelgavā” iniciatīvas pašvaldība sadarbībā ar novada Senioru biedrību un Labklājības pārvaldi organizē jau 12 gadus, katru gadu tajā atspoguļojot arī Eiropas Savienības akcentētās vērtības.

Foto: Eduards Kapša

Europe Direct logo