Uzņēmējdarbība
Sunbears

Foto: Izstāde RigaFood

Jelgavas novada uzņēmumā “SunBears“ radītais stiprais alkoholiskais dzēriens “Lāču piens – Apelsīns” Riga Food noritējušajā pārtikas kvalitātes konkursā “The Baltic Taste Award” saņēmis visaugstāko novērtējumu – zelta medaļu, bet dzēriens “Ābolu saules lācis”  - bronzas godalgu.

Uzņēmuma vadītājs un produktu radītājs Māris Pāvilsons uzsver, ka šāds speciālistu novērtējums nenoliedzami ceļ pašapziņu un veicina atpazīstamību: “Vērtīgi ir ne tikai apbalvojumi, bet arī dalība šādā pasākumā, kas sniedz jaunas tikšanās, noderīgus kontaktus, lielāku atpazīstamību. Cilvēki par mums izrāda interesi un tas apstiprina - mēs varam!”

Uzņēmums “SunBears“ dibināts 2019. gadā un pamatā nodarbojas ar stipro alkoholisko dzērienu ražošanu no pašu iegūtiem augļiem un ogām, pielietojot senču prasmes un pieredzi. M. Pāvilsons atklāj, ka darbs ar dabīgiem produktiem un garšām ir izaicinājums, bet tā ir arī “SunBears“ produktu priekšrocība. Ražotne atrodas īpašumā “Saules Lāči”, Cenu pagasta Iecēnos, un šobrīd uzņēmuma lielākā prioritāte ir pabeigt jauno līniju, kas ļaus kāpināt ražošanas apjomus.

Konkurss “The Baltic Taste Award” tika organizēts Baltijā lielākās pārtikas industrijas izstādes “Riga Food 2023” ietvaros. Baltijas valstu pārtikas produktu ražotāju, zemnieku saimniecību un mājražotāju produkciju desmit kateogrijās vērtēja starptautiska un profesionāla žūrija un tās sastāvā bija gan šefpavāri, gan dzērienu speciālisti, gan pārtikas tehnologi.