Iedzīvotājiem
Foto

16. martā simts gadu jubileju atzīmēja Velta Ruņģe no Valgundes pagasta. Jubilāri sveikt, labu veselību un možu garu vēlēt bija devusies arī Jelgavas novada pašvaldība.

Gan Veltas kundzes darba dzīve, gan vaļasprieki saistīti ar radošumu. Viņa strādājusi grāmatu veikalā un savulaik bija čakla rokdarbniece – šuva, adīja, tamborēja. Radošo dzirksti Veltas kundze izpaudusi ne tikai rokdarbos, bet arī dzejas rakstīšanā.  Lūk, viens no autores darbiem – dzejolis “Aicinājums”:

Atnāc arvienu kā dzērves,
Ligzdot uz dzimteni nāk.
Atnāc. Un negaidi dienas,
Kuru rītausmas vientuļi sāp.

Atnāc, pirms atkal dzērves
Projām uz Dienvidiem iet.
Kopīgā druvā mums visiem
Jābūt ir vienuviet.

Kaut kur jau vienmēr no jauna
Dzied vēji un vēri zied.
Atnāc, pirms dzērves atkal
Projām uz Dienvidiem iet.

Veltas kundzes mūžs bijis notikumiem bagāts un viņas dzīves laikā notikuši daudzi gan Latvijas, gan pasaules vēsturē svarīgi notikumi. Īpašu vecmammas 100. dzimšanas dienai veltītu informatīvo ceļvedi sveicējiem bija sarūpējusi mazmeita Anna, kura apkopojusi vēsturisku materiālu no tā laika preses izdevumiem par 1924. gada aktualitātēm, piemēram, Latvija pāriet uz metrisko mēru un svaru sistēmu, proti, garumu kopš 1924. gada 2. janvāra mēra metros, nevis aršīnās un pēdās, svaru – gramos, nevis mārciņās, un šķidrumu – litros, nevis stopos un spaiņos.

Velta labprāt uzturā lieto graudaugu produktus, izvēlas sezonālus vietējos produktus un saka nē citrusaugļiem un citiem aizjūras produktiem, varbūt tieši tā ir atslēga uz ilgu mūžu?

Foto: Velta kopā ar mazmeitu un mazmazmeitām