Sveic jaundzimušo novadnieku ģimenes

20. maijā jauniešu laikmetīgās mākslas festivāla “KULTŪRAUGS” ietvaros aizvadīta Jelgavas novada jaundzimušo sveikšana. Šoreiz uz pasākumu aicināti mazuļi, kas pasaulē nākuši no  2022.gada 1.oktobra līdz šī gada 1. martam un pirmreizēji deklarēti Jelgavas novadā.

Šajā laika posmā novadā deklarēti 95 mazuļi - 50 meitenes un 45 zēni. Visvairāk bērnu deklarēts Cenu un Ozolnieku pagasta apvienības pārvaldē – 27, Elejas pagastā – 8, Glūdas un Zaļenieku pagastā – 7, Svētes un Vircavas pagastā – 6, Jaunsvirlaukas un Salgales pagastā – 5, Kalnciema, Lielplatones, Platones, Valgundes un Vilces pagastā - 4, Līvbērzes pagastā – 3, Sesavas pagastā – 1.

Neparastākie vārdi, ko vecāki devuši savām atvasēm ir Arina, Loja, Serena, Arguts, Damians, Džerots un Namejs.

Jaundzimušo novadnieku  ģimenes sveica domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis, kā arī pagasta pārvalžu vadītāji, pasniedzot simbolisku dāvanu – sudraba monētu, kuras reversā ir attēlots bērna pēdiņu nospiedums ar tekstu „Nes Jelgavas novadu pasaulē!”, savukārt monētas aversā redzams Jelgavas novada ģerbonis. Par sirsnīgu muzikālo apsveikumu rūpējās Čučumuižas rūķi, ļaujot pieaugušajiem uz mirkli atkal kavēties pasaku valstībā.

Jaundzimušos un viņu vecākus Jelgavas novada pašvaldība sveic kopš 2012. gada. Nākamais pasākums plānots šī gada 1. decembrī Valgundes pagastā.