Iedzīvotājiem Novada ziņas Pasākumi
Foto

Ievadot gada sirsnīgāko un ģimeniskāko svētku - Ziemassvētku - mēnesi, 1.decembrī  gaišā atmosfērā tikās Jelgavas novada ģimenes, kas šogad kļuvušas kuplākas,  pasaulē sagaidot savu atvasīti. Trijos pasākumos, kuri notika Valgundes pagasta tautas namā un Ozolnieku pagasta tautas namā, ģimenes saņēma īpašu pašvaldības piemiņas zīmi - sudraba monētu jeb laimes vērdiņu.

Laika posmā no 2023. gada 1. marta līdz 31. oktobrim Jelgavas novadā reģistrēti 157 jaundzimušie - 82 puikas un 75 meitenes. Taču trīs ģimenēm šis gads nesis dubultlielu prieku, jo pasaulē nākuši dvīnīši.

Lielākais jaundzimušo skaits reģistrēts Ozolnieku pagastā - 33 mazuļi, Cenu pagastā - 20, Elejas, Glūdas, Jaunsvirlaukas, Salgales, Sesavas un Valgundes pagastos - katrā 9 bērniņi, Svētes pagastā – 8, Lielplatones, Līvbērzes, Zaļenieku pagastā – 7, Kalnciema pagastā – 5, bet Platones pagastā reģistrēti 4 mazuļi.

Pašvaldība mazajiem novadniekiem pasniedza sudraba monētu, kuras aversā ir attēlots bērna pēdiņu nospiedums ar tekstu „Nes Jelgavas novadu pasaulē!”, savukārt monētas reversā redzams Jelgavas novada ģerbonis. Monēta nes vēstījumu, ka pašvaldībai katra bērniņa ienākšana šajā pasaulē jeb katra mazuļa pēdu nospiedums novada zemē ir īpašs notikums.

Pasākuma laikā ģimenes tika fotografētas. Ja nevēlaties, lai fotogrāfija ar jūsu ģimeni būtu publiskota pašvaldības informācijas kanālos, aicinām vērsties ar lūgumu dzēst attēlu, rakstot uz e-pastu sabiedriskas.attiecibas@jelgavasnovads.lv  un norādot attēlu, kuru vēlaties dzēst. Ģimenes, kuras pirms pasākuma veica reģistrēšanos un iesniedza savu e-pasta adresi, aptuveni divu nedēļu laikā saņems saiti ar fotogrāfijām no pasākuma dienas.