Novada ziņas
ražas svētki

Šo svētdien, 24. septembrī Jelgavas novads ikvienu aicina uz Ražas svētku gadatirgu pie restorāna "Zemnieka cienasts" Jaunsvirlaukas pagastā. No plkst. 10 līdz 16 apmeklētājus priecēs ne tikai rudens ražas un amatnieku darinājumu tirdziņš, bet arī krāšņi amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi, būs konkursi un radošās darbnīcas, kā arī daudzveidīgas aktivitātes bērniem.

Šogad dalību gadatirgū pieteikuši vairāk nekā 40 tirgotāji. Interesentiem būs pieejams plašs produktu klāsts vēdera priekiem, veselībai, skaistumam un mājoklim - rudens veltes, konservējumi, sulas, vīni, stādi, siers, kūpinājumi, priežu čiekuru sīrups un citi priežu produkti, medus un biškopības produkti, dabīgā kosmētika, koka izstrādājumi, pinumi, adījumi, rotaslietas un citi.

No plkst. 10.15  līdz 14.30 apmeklētājus ar lustīgām dziesmām un dejām priecēs Jelgavas novada amatiermākslas kolektīvi – Sesavas pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Sonora” un senioru deju kolektīvs “Virši zied”, Platones pagasta vokālā grupa “Savējie” un senioru deju kolektīvs “Saulessvece”,  Elejas pagasta romu deju kolektīvs “Rademila”, līnijdeju kolektīvs “Sunshine” un senioru vokālais ansamblis “Varavīksne”, Valgundes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Valgundietis” un senioru deju kolektīvs “Valgundes saulgrieži” un Svētes pagasta folkloras kopa “Dālava”. Īpašie viesi - deju studija “Oksamyt” no Jelgavas novada sadraudzības pilsētas Ukrainā.

Plaša bezmaksas aktivitāšu programma gaidīs mazākos pasākuma apmeklētājus - brauciens vilcieniņā “Lecīgā Slieka”, iespēja apskatīt mini zoo dzīvnieciņus, brauciens ponija mugurā, hennas zīmējumi “Henna Tev” teltī, iespēja izgatavot barotavu putniem.

Tradicionāli svētku apmeklētājiem būs pieejama Europe Direct telts. Aktivitāšu galvenā tēma šogad ir Eiropas zaļais kurss, uzsverot vietējo produktu un ražotāju ieguldījumu klimata ietekmes mazināšanā un veicinot izpratni par vietējo augļu un dārzeņu vērtību un nozīmi veselīga dzīvesveida paradumu veidošanā. Visas dienas garumā interesentiem būs iespēja griezt Eiropas laimes ratu, atbildēt uz jautājumiem un laimēt Europe Direct centra balvas.