Sociālā joma
Tiek izsludināts konkurss “Zemgales Laiks Ziedonim” 2021

Piekto gadu pēc kārtas biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību 20. jūlijā izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim” 2021. Ikgadējais apbalvojums zemgaliešiem tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē un izglītībā, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā. Apbalvojumam var pieteikties līdz 1. septembrim, taču laureātu paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā Vilces Tautas namā 24. septembrī.

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt personības no Zemgales novada, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem, kā arī atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatībai, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām.

Šogad apbalvojums ieguvis arī kādu jaunu šķautni, kas priecēs ne tikai ceremonijas dalībniekus, bet arī citus interesentus.

 

“Apstākļi pasaulē pēdējā gada laikā ir apstiprinājuši, ka pasauli izglābs cilvēcība, griba un spēja darīt. Šīs īpašības noteikti piemīt apbalvojuma pretendentiem un laureātiem.  Esam priecīgi, ka šogad, kad konkurss noritēs jau piekto reizi, tiks izveidota arī īpaša foto izstāde par godu visu piecu gadu laureātiem, izceļot viņu dzīvesstāstus, darbus un saikni ar Zemgali,” stāsta biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” komanda.

Organizatori aicina pieteikties un pieteikumus stāstu formātā iesūtīt līdz 1. septembrim. Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas konkrētajā nozarē, iedvesmo un iesaista citus. Arī šogad kategorijā “Zemgales Taureņu uzbrukums” pretendentus var pieteikt ne tikai zinātnes jomas pārstāvjus, bet arī iedvesmojošas personības izglītības jomā.

Stāstus izskatīs žūrija, kuras sastāvā būs fonda “Viegli” un Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji, kultūras jomas un pašvaldību pārstāvji, kas pieņems sarežģīto lēmumu, kurus piecus Zemgales novadniekus šogad godināt ceremonijā.

Septembra izskaņā apbalvošanas ceremonijā tiks godināti pieci Zemgales novada laureāti un tajā piedalīsies visu stāstu varoņi, fonda “Viegli”, Imanta Ziedoņa muzeja, pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji, viesi un draugi, kas godinās un leposies ar šī gada novada laureātiem.

Iepazīties ar nolikumu.

Informāciju sagatavoja:

Elizabete Pavlovska

Biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” vadītāja

Tālr. +371 26295530, e-pasts: zemgaleslaiksziedonim@gmail.com