Tikšanās ar bērnu grāmatu autoriem Jelgavas novada bibliotēkās

Lai veicinātu lasīšanas kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu, attīstību un pieejamību pirmsskolu vecuma bērniem un pamatskolu skolēniem Valsts Kultūrkapitāla fonda literatūras nozares atbalstītā projekta Nr. 2023-1-LIT029 “Tikšanās ar bērnu grāmatu autoriem Jelgavas novada bibliotēkās” ietvaros tiek organizētas tikšanās ar bērnu grāmatu autoriem Jelgavas novadā.

Pirmā tikšanās ar bērnu grāmatu autori Initu Zērieti notika 27. aprīlī Šķibes pamatskolas pirmsskolas vecuma bērniem Nākotnes ciematā. Autores un ilustratores atraktīvā un interesantā stāstījumā bērni tika iepazīstināti  ar grāmatas "Pūkainītes draugs" varoņiem- mazo Pūkainīti, priecīgo saules zaķēnu Spožumiņu, kurš mācēja radīt prieku un bija vislabākais draugs, gudro skolotāju Pūci un viltīgo lapsu, kura gribēja nozagt Pūkainīti.

8.maijā mazajiem kalnciemiešiem bija iespēja iepazīties  ar autori Signi  Lūsiņu. Kas ir interesants, aktīvs cilvēks, bērnu grāmatu "Jelgavas pasakas" un "Senā torņa noslēpums" autore. Pasākuma laikā bērniem tika lasītas pasakas un autore iepazīstināja ar pasakas rašanos procesu. Kā pārsteigums bija pasaka par Kalnciema ķieģeli. Nākamā autores tikšanās ar pirmsskolas vecuma bērniem plānota 17. maijā Ozolnieku pagasta Ozolnieku bibliotēkā.

18. maijā Sesavas pagasta Tautas namā un Zaļenieku pagasta kultūras namā ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem tiksies grāmatu autore Evija Gulbe.

19.maijā Vilces pagasta Tautas namā uz pavasarīgu sarunu un radošu darbošanos ar dzejnieci Inesi Zanderi aicināti pirmsskolas un 1.-5. klases skolēni.

Rudens pusē Platones pagasta Platones bibliotēkas mazajiem lasītājiem plānota tikšanās ar bērnu grāmatu autori Agnesi Vanagu, bet  Tīreļu un Valgundes bibliotēkas mazie lasītāji tiksies Kalnciema vidusskolā ar grāmatu autori Ievu Samausku.