Kultūra
Tornī norisināsies tūrisma vakars “15 gadi ar vējiem krēpēs”

Ceturtdien, 29.septembrī, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematisks tūrisma vakars ar Eināru Nordmani “15 gadi ar vējiem krēpēs”.

Šogad aprit 15 gadi, kad sugas Konnik polski zirgi no Nīderlandes tika atvesti uz Pilssalu. Sākotnēji tie bijuši 16 zirgi, taču šogad zirgu skaits uz salas pārsniedz 80. Tūrisma vakara apmeklētājiem būs iespēja klausīties stāstos par Lielupes palienes pļavu lielākajiem iemītniekiem- savvaļas zirgiem, uzzināt daudz interesantu faktu par viņu dzīvi, piemēram, kāpēc par salas iemītniekiem tika izvēlēti tieši šīs šķirnes zirgi, kāda hierarhija pastāv zirgu ģimenēs un kādus nedarbus tie mēdz pastrādāt.

Lielupes palienes pļavas ir dabas liegums, kas izveidots 1999. gadā un tā platība ir 352 ha. Šīs pļavas ietilpst Natura 2000 teritorijā un ir atzīta putniem nozīmīga ligzdošanas un barošanās vieta. Te ligzdo liels skaits griežu, ormanīšu, sastopams ķikuts un melnā puskuitala. Uz Pilssalas 2018.gadā tika izveidots 19,2 metrus augsts koka skatu tornis, līdzās tam atrodas labiekārtota piknika vieta. Interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 20264343, var doties izzinošā pārgājienā pa Lielupes palienes pļavām kopā ar Eināru Normani, iepazīt salas augu daudzveidību, uzzināt par tur mītošajām putnu sugām un apskatīt majestātiskos savvaļas zirgus.  

Dalības maksa tūrisma vakarā “15 gadi ar vējiem krēpēs” pieaugušajiem un skolēniem 2,00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas. Papildus informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 63005445 vai rakstot uz e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv/lv.