Kultūra Pasākumi
Foto

Pulcējoties teātra sezonas noslēguma pasākumā, 19. janvārī Valgundes tautas namā noskaidroti rezultāti par aizvadīto skati, kurā šoreiz piedalījās seši Jelgavas novada amatierteātri. Vislabākos rezultātus uzrādījuši Lielplatones, Ozolnieku un Līvbērzes pagastu amatierteātri, saņemot iespēju tālākai dalībai reģiona skatē.

Aizvadītajā gadā no 24. novembra līdz 16. decembrim Jelgavas novada amatierteātri spēlēja savus jaunākos iestudējumus sešos novada kultūras namos. Izrādes vērtēja dažādi žūrijas pārstāvji – Jelgavas novada amatierteātru virsrežisors Valdis Lūriņš, teātra kritiķe Līga Ulberte, režisore un dramaturģe Dace Micāne-Zālīte un dramaturgs Jānis Jurkāns.

Žūrijas ekspertu vērtējumā trīs izrādes ir izvirzītas tālākai dalībai reģiona skatē, lai pretendētu uz iekļūšanu amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2023 ”.

“Dalība skatē ir iespēja gūt profesionāļu novērtējumu darbam un redzēt citu kolektīvu sniegumu. Šogad vislabākos rezultātus uzrādīja Lielplatones pagasta amatierteātris, kas režisores Ilzes Beides-Rīnas vadībā iestudējis izrādi “Bīstami – sieva!”. Augstu novērtējumu saņēmis arī Ozolnieku pagasta amatierteātris ar izrādi “Sievietes” (režisore Dace Vilne) un Līvbērzes pagasta amatierteātris ar izrādi “Konteksti” (režisors Kārlis Anitens)”, teic Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna.

Jelgavas novadā kopā ir 11 amatierteātri. Novada skatē šoreiz kopā piedalījās seši amaterteātri. Pārējie ir jauno izrāžu iestudēšanas procesā un dodas viesizrādēs ar iepriekšējās sezonās iestudētajām izrādēm.

Otrās pakāpes pēc žūrijas vērtējuma piešķirtas  Svētes un Sesavas pagasta Bērvircavas amatierteātriem, savukārt trešā pakāpe Jaunsvirlaukas pagasta amatierteātrim “Pieci+”.

Tāpat sezonas noslēguma pasākumā tika izteiktas arī vairākas Atzinības: Jaunsvirlaukas pagasta amatierteātrim ‘Pieci+” par radošiem meklējumiem latviešu dramaturģijā, iestudējot izrādi “Atspulgi” pēc J. Jaunsudrabiņa un H. Paukša darbu motīviem. Sesavas pagasta Bērvircavas amatierteātrim par sirsnīgāko un cilvēciski uzrunājošāko izrādi, iestudējot Laimas Muktupāvelas lugu “Brīnumu nakts”. Svētes pagasta amatierteātrim par azartisku atdevi izrādes ansamblim, kopjot komēdijas žanru Baibas Jukņēvičas lugas “Kāzas” iestudējumā.  Aktrisei Unai Monikai Grantai par veiksmīgu Ivetas lomas atveidojumu Baibas Jukņēvičas lugas “Kāzas” iestudējumā. Līvbērzes pagasta amatierteātrim “Radi” par radošām izpausmēm novitāšu meklējumos, iestudējot Kārļa Anitena lugu “Konteksti”. Režisoram Kārlim Anitenam par radošiem meklējumiem un veiksmīgu vizuālo noformējumu izrādes “Konteksti” iestudējumā. Aktierim Normundam Kokinam par precīzu lomu interpretāciju Kārļa Anitena izrādes “Konteksti” iestudējumā. Ozolnieku pagasta amatierteātra režisorei Dacei Vilnei par veiksmīgu darbu ar izrādes ansambli Klēras Būzas lugas “Sievietes” iestudējumā. Aktrisei Inetai Freimanei par veiksmīgu Grāfienes lomas atveidojumu  Klēras Būzas lugas “Sievietes” iestudējumā. Lielplatones pagasta amatierteātra režisorei Ilzei Beidei – Rīnai par veiksmīgu darbu ar izrādes ansambli Reja Kūnija lugas “Bīstami – sieva!” iestudējumā. Aktrisei Kristīnei Verpakovskai par veiksmīgu Mērijas Smitas lomas atveidojumu Reja Kūnija lugas “Bīstami – sieva!” iestudējumā. Aktierim Viktoram Kuļikam par veiksmīgu Stenlija Gārdnera lomas atveidojumu Reja Kūnija lugas “Bīstami – sieva!” iestudējumā. Un aktierim Jurim Puiķim par veiksmīgu Džona Smita lomas atveidojumu Reja Kūnija lugas “Bīstami – sieva!” iestudējumā.