Atbalsts Ukrainai Novada ziņas
Foto

Uz novada sadraudzības pilsētu Ukrainā ar Twitter konvoja palīdzību šonedēļ aizceļo automašīna Ford Transit. Par mikroautobusa ziedojumu Ļvivas apgabala Rava-Ruskas pilsētai dome lēma pērn decembrī, atsaucoties Ukrainas kolēģu lūgumam pēc nodrošinājuma skolēnu un civiliedzīvotāju pārvadāšanai. Sekojot līdzi automašīnu atjaunošanas plānam, pašvaldība rada iespēju ziedot Vilces pagasta pārvaldes 18-vietīgo automašīnu. Rava-Ruskas iedzīvotāju atbalstam mikroautobuss piepildīts ar ikdienā nepieciešamām līdzcilvēku saziedotām lietām, lai iepriecinātu bērnus un jauniešus – siltiem plediem, vilnas zeķēm, apģērbu, rotaļlietām, spēlēm, rakstāmrīkiem, krāsām, saldumiem.

Kā ziņots iepriekš, memorands ar mērķi veicināt dažāda veida sadarbību starp abām pašvaldībām noslēgts 2022. gada jūlijā. Jelgavas novads līdz šim sniedzis Rava–Ruskas pašvaldībai palīdzību dažādu lietu iegādei, kas noderīgas bēgļu izmitināšanai, bērnu nodarbību organizēšanai un neatliekamās palīdzības dienestu resursu papildināšanai, ziedojis autotransportu un datortehniku, kā arī organizējis piedzīvojumu nometnes bērniem, kas Rava-Ruskā ieradušies, bēgot no kara smagāk skartajām Ukrainas vietām, un pieredzes apmaiņas braucienus.