Novada ziņas
Ugunsdzēsējs

Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisija nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un iekšlietu ministram Kristapam Eklonam, pieprasot nekavējoties rast risinājumu un novērst Elejas posteņa darbības apturēšanu.

Pēc tam kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 20. oktobrī paziņoja, ka nodarbināto trūkuma dēļ īslaicīgi un periodiski uz laiku plāno apturēt atsevišķu posteņu darbību, tai skaitā Jelgavas novada Elejas posteņa darbību, 1. novembrī tika sasaukta Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde, kuras laikā vienojās par nepieciešamību rakstiski vērsties pie valdības ar aicinājumu risināt radušos situāciju, nodrošināt glābšanas dienestu darbību un novērst civilās aizsardzības spēju mazināšanos.

Lai nepieļautu ugunsdzēsības un arī civilās aizsardzības sistēmas kapacitātes samazināšanos Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijā, pieprasām nekavējoties rast risinājumu un novērst Elejas posteņa, kā arī citu Latvijas VUGD posteņu darbības apturēšanu. 

Elejas un tās apkārtnes iedzīvotāji nedrīkst kļūt par situācijas ķīlniekiem, kuru teritorijā netiks nodrošināti pilnvērtīgi ugunsdzēsības un glābšanas darbi. Pie tam jāuzsver, ka Elejā atrodas valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objekts - Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS”.

 VUGD misija ir nodrošināt savlaicīgu un kvalitatīvu ugunsgrēku dzēšanu, glābšanas darbu veikšanu un valsts ugunsdrošības uzraudzību, lai paaugstinātu iedzīvotāju drošības līmeni ugunsdrošības, cilvēkdrošības un civilās aizsardzības jomā. Slēdzot VUGD Elejas posteni, novirzot Elejas un apkārtnes apkalpošanu VUGD Jelgavas daļai, kas atrodas apmēram 30 km no Elejas, iedzīvotāju drošība tiek samazināta un civilās aizsardzības joma vājināta, tāpēc Elejas posteņa normāls darba režīms ir jāatjauno nekavējoties.

Ja minētā situācija netiks atrisināta, tiks pieļauta ugunsdzēsības un arī civilās aizsardzības sistēmas kapacitātes samazināšanās. Tas būtiski kavēs Latvijas civilās aizsardzības un militāro spēju attīstību, kas šodienas ģeopolitiskajā situācijā nav pieļaujams,

teikts sagatavotajā vēstulē.