Projekti
Bērni

No 2016.gada 18. līdz 22. jūlijam jau ceturto reizi notika diennakts nometne “Laipa”. Nometne tika organizēta kā izglītojoša un ieinteresējošu aktivitāšu kopums, lai skolēnus ieinteresētu par Latvijas un novada vēsturi pirms vēstures stundu apmeklēšanas 6.klasē.

Nometnes vadītāja Ineta Freimane par nometnes norisi saka: “Laipa – tas ir tilts no pagātnes uz šodienu, no šodienas uz nākotni". Nometnes mērķis ir radīt skolēniem iespēju līdzdalībai savas valodas, novada, tautas vēstures un kultūrvides iepazīšanā un kultūrvides veidošanā, caur interaktīvu darbošanos, atraktīvām nodarbībām un ekskursijām veidot izpratni par mūsdienu dzīves saistību ar norisēm Latvijas vēsturē. Nometnē piedalījās 30 skolēni vecumā no 12 līdz 13 gadiem no dažādām  Jelgavas novada skolām.

Nometnes programmā bija gan  izzinošs praktiskais darbs par Latvijas novadiem, tautas tērpiem, Jelgavas novada simboliem, gan galda spēļu turnīrs „Ko es zinu par Latviju?”, gan Latvijas Valsts dibināšanas akta teatrāls uzvedums, iejūtoties tās laika politiķu pārdzīvojumos. Jauniešiem bija iespēja pagatavot sev rotaslietas un suvenīrus latviskā stilā, iepazīties ar latviešu tautas mūzikas instrumentiem, iemācīties daudz jaunu tautas dziesmu, rotaļu , latviešu deju soļu.

Daudz dažādu ekskursiju ļāva iepazīties ar tuvāko un tālāko apkārtni:  visiem tik labi zināmā Jelgava atklājās pavisam citāda, kad gida pavadībā nometnes dalībnieki apgāja tai apkārt pa seno aizsargvalni no Ezera vārtiem, līdz Dobeles vārtiem, no Mazajiem līdz Annas vārtiem, patstāvīgi izpētīja pilsētas vēsturi Svētās Trīsvienības baznīcas tornī. Latvijas Valsts pirmā prezidenta J.Čakstes mājās „Aučos” iepazinās ar izcilas personības veidošanās apstākļiem.

Ekskursijā Rīgā jaunieši izstaigāja Vecrīgas ievērojamākās vietas un Nacionālajā vēstures muzejā iepazinās ar izstādēm „Ceļā uz  latviešu tautu” un „Vikingu un zviedru laiki Latvijā”.

Ziemassvētku kauju muzejā „Mangaļos” un Ložmetējkalnā, iepazīstoties  ar varonīgo latviešu strēlnieku vēsturi, praktiskās nodarbībās guva priekšstatu par to, kādu fiziskā izturība, saliedētība un ticība saviem spēkiem un mērķim bija nepieciešama, lai gūtu uzvaru gandrīz bezcerīgā situācijā.

Un, protams, arī nometnes sadzīve – saliedēšanās, sadarbības prasmju un komandu veidošanas spēles, talantu šovs un nakts trasīte – veidoja savu daļu ieguldījuma  labi pavadītam, priecīgām atmiņām bagātam laikam.”

Pēc nometnes apmeklēšanas, jaunieši anketās norādīja, ka nometnes laikā visvairāk patika nakts trase (negaidītais paziņojums naktī, ka jāizskrien no skolas), kino vakars, Ziemassvētku kauju muzejs. Patika ekskursijas, jo tajās bija doti uzdevumi – patstāvīgi  jāmeklē priekšmeti un informācija, jāatdarina valsts dibināšana, utml., kas muzeju apmeklējumu padarīja interesantāku. Daļa no jauniešiem arī iepriekš bija piedalījušies nometnēs. Viņi atzīmēja, ka šī bija jautrākā nometne.

Savukārt no 1.augusta 11 dienas Līvbērzes pagasta Vārpas ciemā jau 9.gadu notika dienas nometne “Stropiņš”. Nometnes radošo nodarbību vadītājas Smaidas Vērsas pavadībā dziedāja, dejoja, sportoja un veidoja dažādus dekorus, radošos darbiņus 25 Līvbērzes pagasta bērni un jaunieši vecumā no 3 līdz 15 gadiem. Mazākajiem bērniem labi palīgi bija mammas, kuras arī iesaistījās nometnes norisē.

  • Projekta vadītāja - Lelde Šantare;
  • Projekta īstenotājs - biedrība "Zariņš & Lejnieks"

Nometnes notika projekta “Nometnes Jelgavas novada bērniem 2016” ietvaros. Šajā projektā tika organizētas 3 nometnes: no 6. līdz 17. jūnijam Elejā dienas nometne “Saulstariņu vasaras prieki”, no 18. līdz 22. jūlijam Platonē diennakts nometne “Laipa” un no 1. augusta līdz 13. augustam Līvbērzes pagasta Vārpas ciemā dienas nometne “Stropiņš”. Nometnēs kopā piedalījās 73 Jelgavas novada bērni un jaunieši. Projektu finansē Jelgavas novada pašvaldība un nodibinājums "ABLV Charitable Foundation”.

attels