Uzņēmējdarbība
Vēja parks

Informācija par AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekošanā un īpašumā esošiem neapbūvētiem zemesgabaliem, kuros ir pamatoti veikt vēja elektroenerģijas parka moduļa (vēja parka) ierīkošanas izpēti.

No LVM apsaimniekošanā un īpašumā esošām zemes vienībām veikta atlase, piemērojot virkni aprobežojumu un izslēdzot teritorijas, kas neatbilst vēja parku ierīkošanai. Atlases rezultātā izveidota karte “Potenciālo vēja parku attīstības teritorijas valsts meža zemēs”, kas telpiski attēlo LVM īpašumā un apsaimniekošanā esošās zemes vienības, kurās būtu pamatoti veikt vēja parku ierīkošanas izpēti, un ļauj identificēt zemes vienību un to daļu kadastra apzīmējumu, pagastu, novadu, atrašanās vietu ģeogrāfiski. Karte paredzēta izmantošanai potenciālajiem izsoļu dalībniekiem un nodrošina ikvienam publiski pieejamu informāciju par zemesgabaliem, kuros ir pamatoti veikt vēja parku ierīkošanas izpēti LVM zemēs.

Kartē “Potenciālo vēja parku attīstības teritorijas valsts meža zemēs” attēlotas trīs veidu teritorijas:

• Izsoļu platības (2023. gada un nākamo izsoļu platības). Precīzas 2023. gada izsoļu platības tiks publicētas ne vēlāk kā 21.08.2023.;
  • SIA “Latvijas vēja parki” pieteiktās platības valsts stratēģisko vēja parku attīstīšanai;
  • Izsolēs nesaistītās platības (Zemesgabali vēja parku ierīkošanas izpētei), kuras iekļaujamas izsolēs, iesniedzot motivētu iesniegumu LVM.

Karte: https://lvmkartes.lvm.lv/windFarmResearch/?loc=540414;308053;2

• Kartei pieslēdzami papildus datu slāņi un fona kartes:
  • Valsts zemes dienesta kadastra informācijas sistēma;
  • TAPIS informācijas sistēma (Vides un dabas resursu aizsargjoslas, pašvaldību teritoriju plānošanas dokumenti);
  • Dabas datu pārvaldības sistēma “Ozols” (Eiropas Savienības nozīmes biotopi u.c. vides dati);
  • Meliorācijas kadastra informācijas sistēmas informācija;
  • Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes objekti;
  • Valsts meža dienesta Meža valsts reģistra mežaudžu plāns;
  • LIDAR zemes reljefa modelis, LIDAR veģetācijas virsmas modelis, Ortofoto, NEWA vēja atlass;
  • Un citi.

Ģeotelpiskie dati SHP formātā pieejami sadaļā LVM GEO- DATI.

Izpētes

LVM neierobežo vēja mērījumus, ja par to noslēgts sadarbības līgums ar LVM.

LVM neierobežo Ietekmes uz vidi novērtējuma procesa veikšanu, ja persona par to iepriekš ir informējusi LVM un saņēmusi LVM nosacījumus.

Vadlīnijas

2023. gada 18. jūlijā apstiprinātas AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekošanā un īpašumā esošu neapbūvētu zemesgabalu, kuros būtu pamatoti veikt vēja elektroenerģijas parka moduļa ierīkošanas izpēti, atlases principi un 2023. gada apbūves tiesību izsolēm virzāmo neapbūvēto zemesgabalu noteikšanas vadlīnijas, un tās pieejamas šeit - https://www.lvm.lv/biznesa-partneriem/zemes-pirksana-un-noma/iznomajam-zemi/iznomasanas-kartiba