Tūrisms Uzņēmējdarbība
Elejas izstāžu zāle

Interaktīvā vēstures ekspozīcija Elejas izstāžu zālē līdztekus astoņiem citiem jauniem Latvijas tūrisma objektiem atzīta par daudzsološu piedāvājumu eksportam un izvirzīta “Eksporta un inovācijas balvai 2023” kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas izsludinātajā konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2023” Elejas izstāžu zāli Jelgavas novada pašvaldība nominēja šoruden. Konkursa gaitā tika izvērtēti veiksmīgākie Latvijas eksportētāji un uzņēmumu ieguldījumi inovācijā. Kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” vērtēta produkta inovativitāte un tā pievienotā vērtība, tostarp, vai produkts veidots, saglabājot vietējos resursus un tiek attīstīts, ņemot vērā vietējo kultūras, dabas, sociālos un ekonomiskos faktorus. Jānorāda, ka Elejas izstāžu zāles ekspozīcija nominēta biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldību iestāžu grupā.

Elejas izstāžu zāle tika atklāta 2022. gada 20. oktobrī. Tā atrodas Elejas muižas parkā, un modernā ēkas arhitektūra mūsdienīgā izteiksmes valodā turpina koku aizsākto, vertikāli slīpo, asimetrisko raksturu. Savukārt šovasar izstāžu zālē izvietota vēstures ekspozīcija “Elejas muižas skatpunkti”, kas vēsta gan par Elejas muižas vēsturi, interaktīvi iesaistot apmeklētāju dažādās aktivitātēs, gan Elejas muižas parka vēsturi un esošo floru un faunu. Ar tējas smaržu un mūziku tiek attainota arī Elejas Tējas namiņa restaurācijas gaita. Savukārt mazajā zālē iespējams iepazīties ar Elejas muižas parka ainavu arhitekta G.Hūfalta dzīvi un radošo darbību. Ekspozīcijas centrālais objekts ir restaurēta vainagsija, kas saglabājusies no Elejas muižas apbūvē piederošā Tējas namiņa jumta konstrukcijas.

“Eksporta  un inovācijas balva” ir augstākais valsts apbalvojums uzņēmējdarbībā, kas šogad norisināsies jau 18. gadu. Kopā iecerēts apbalvot 19 uzņēmumus piecās kategorijās ar vairākām apakšgrupām. Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija plānota gada izskaņā - 14. decembrī.