Sociālā joma
Vilces pamatskolas skolniece Katrīna Beroza pārstāvēja Jelgavas reģionu Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību finālā

25. septembrī plkst. 12:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls, uz kuru ieradās 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas, tai skaitā - Jelgavas reģionālā čempione Katrīna Beroza no Vilces pamatskolas.

Katrīna lasīja fragmentu no Valda Rūmnieka grāmatas “Pasakas par līdakām, datoriem un telefoniem”. Priekšnesumam Katrīnu sagatavoja Vilces bibliotēkas bibliotekāre Regīna Deksne un Vilces pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Skaidrīte Vanaga.

Katrīnas atziņa uzstāšanās vizītkartē: “Grāmata ir bagāta draudzene, kurai pieder lāde ar pārsteigumiem un zināšanām”.

Katrīnu klātienē atbalstīt devās klases biedri Alīna Lana Rusteiko un Matīss Brālis.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Šogad skaļās lasīšanas konkursā uzvarēja fināliste no Rīgas. 

Sacensību tiešraidi varēja vērot visi interesenti LNB Facebook lapā.