Izglītība Novada ziņas
Vircavas vidusskolas audzēkņi sagatavojuši Ziemassvētku dāvaniņas pagasta senioriem

Lai iepriecinātu sava pagasta seniorus Ziemassvētkos, Vircavas vidusskolas skolēni sagatavojuši un jau sākuši piegādāt dāvaniņas un apsveikumu kartiņas teju 180 vietējiem senioriem vecumā virs 70 gadiem.

Jau vairākus gadus Vircavas vidusskolā ir tradīcija, ka skolēni sagatavo Ziemassvētku dāvaniņas pansionātu iemītniekiem, katru gadu izvēlot citu iestādi. Šogad skolēni tradīciju nedaudz mainījuši, saprotot, ka pašu pagastā ir seniori, kurus bērni vēlas iepriecināt. Tā kā vidusskolā mācās 126 skolēni, sākumā lemts par dāvanu sarūpēšanu 170 senioriem vecumā virs 80 gadiem, dāvanu gādāšanā iesaistot arī skolas darbiniekus. Taču izglītojamo atsaucība bijusi tik liela, ka sirsnīgus sveicienus Ziemassvētkos saņems visi Vircavas pagastā dzīvojošie seniori vecumā virs 70 gadiem.

“Skolēnu atsaucība bija negaidīti liela – katram bija jāsarūpē tikai viena dāvaniņa, taču daudzi nesa pa divām. Sarūpēti dažādi labumi – ne tikai tējas vai sveces, bet arī dažādi pašu vai ģimenes locekļu adījumi, krūzes, žāvējumi, eglīšu rotājumi un daudz kas cits. Jāteic, ka visas dāvanas ir ļoti pārdomātas un skaisti iesaiņotas. Tāpat katrai dāvanai ir pievienots pašu skolēnu veidotas un rakstītas kartiņas. Pirmās pateicības par dāvanām ir saņemtas - seniori, kam dāvaniņas tika piegādātas, bija neviltoti pārsteigti un iepriecināti. Var noprast, ka svētku laikā ik vienu pārņem alkas pēc labestības un vēlme iepriecināt citus,” stāsta Vircavas vidusskolas direktore Eva Fišere.

Skolēni bija iecerējuši dāvanas senioriem nogādāt paši, taču, ņemot vērā epidemioloģisko stāvokli valstī, seniorus apciemo Vircavas vidusskolas skolotājas kopā ar Vircavas pagasta pārvaldes pārstāvjiem.