Projekti
Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas Restauratoru nams organizē meistarklases restaurācijas un celtniecības nozares profesionāļiem

Jūnija izskaņā – 27., 28.jūnijā Zaļeniekos, Restauratoru namā notika meistarklase restaurācijas un celtniecības nozares profesionāļiem ģipša dekoratīvo būvelemetu fragmentu zeltīšana eļļas tehnikā Latvijas Amatniecības kameras meistara Jutas Gulbes vadībā.

Meistarklasē piedalījās 10 dalībnieki – 8 restaurācijas un celtniecības profesionāļi no Zemgales un 2 no Paņevežas, Lietuvā.

Sākumā dalībnieki teorētiski tika iepazīstināti ar zeltīšanas tehniku, virsmu pirmapstrādi un apzeltītu virsmu restaurācijas procesu. Meistarklases pirmās dienas pēcpusdienā dalībnieki praktiski uzsāka dekoratīvo elementu virsmu apstrādi un sagatavošanu zeltīšanai. Tikai Meistarklases otrajā dienā dalībnieki varēja veikt dārgo un smalko zeltīšanas procesu.

Meistarklases noslēgumā dalībnieki saņēma Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas apliecības par neformālās izglītības programmas apgūšanu. Programma ir licencēta Jelgavas novada pašvaldībā.

Projekta ietvaros vēl notiks meistarklases profesionāļiem Polihromijā un Mākslīgā akmens restaurēšanā. Savukārt augustā vizuālās mākslas un dizaina pedagogiem tiks piedāvāta profesionālā pilnveide koka logu restaurācijā un konservācijā kā arī dekoratīvo elementu  izgatavošanā.

Meistarklases notiek Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Darba vidē balstītas apmācības uzsākšana būvniecības un restaurācijas nozarēs Zemgalē un Paņevežā" ietvaros. Projekta kopējais finansējums – 290 334,64 eiro, tostarp ERAF finansējums – 246 784,44 eiro.

Logo