Kultūra Novada ziņas
V. Ozolam simtgade

20.martā ir izcilā novadnieka, kultūras darbinieka, latviešu horeogrāfa, deju kolektīvu vadītāja un Deju svētku virsvadītāja Viļa Ozola simtgades atceres diena.

Viļa Ozola dzīves un radošā darba gadi ir cieši saistīti ar Jelgavu un Zemgali, tāpēc plašā Latvijas dejotāju saime viņu dēvējusi par “Zemgales deju ķēniņu”. Visu mūžu V. Ozols bijis gan rosīgs kultūras darba vadītājs, gan horeogrāfs – deju kolektīvu vadītājs. Visi viņa vadītie jauniešu, vidējās un vecākās paaudzes deju kolektīvi neiztrūkstoši bijuši dažādu svētku, festivālu dalībnieki un sacensībās izcīnījuši godalgotas vietas. Vilis Ozols kā kustību konsultants piedalījies daudzu teatralizētu uzvedumu veidošanā un ir viens no pirmajiem horeogrāfiem, kas pievērsās sižetiskajām dejām. Viņa daiļrades pūrā ir vairāk nekā 90 dažāda žanra deju. V. Ozols bijis deju virsvadītājs astoņos Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos.

Vilis Ozols teicis: “Dejā atnāk prieks un aiziet bēdas. Jaunieši pierod pie kārtības, vidējie aizdzen stresu, seniori paildzina mūžu. Tie, kas dejo un dzied ir tautas labākā daļa. Viņi ir tautas un dzīves pamats. Tā jau nav tikai tāda palēkāšana un patrallināšana. Tā ir dzīves pozīcija.”

V. Ozola daiļrades cienītāji un tautas deju draugi aicināti nolikt ziedus un aizdegt svecītes viņa atdusas vietā Valgundes jaunajos kapos.

Aicinām noskatīties Jelgavas novada deju kolektīvu koncertu “Ziemas sadancis 2023”, kas veltīts Viļa Ozola simtgadei.

V. Ozolam simtgade