Konkurss Pasākumi Uzņēmējdarbība
Konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2023” laureātu godināšana

Zemgales Plānošanas reģions 24. novembrī sumināja konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē” 2023. gada laureātus. Viņu vidū arī trīs Jelgavas novada uzņēmumi - Egitas Matulēnas SIA “Sajūtu māja”, Edgara Gūtmaņa piemājas saimniecība “Dzērves” un SIA “WWL Houses”.

Konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2023” laureātu godināšana ir nu jau par tradīciju kļuvis pasākums, kas novembra izskaņā pulcē uzņēmējus no sešām Zemgales pašvaldībām. Konkursu Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar pašvaldībām organizē kopš 2016. gada. Katra no pašvaldībām apbalvojumam izvirzīja nominantus trīs dažādās nominācijās – “Gada jaunais uzņēmējs”, kur uz balvu var pretendēt uzņēmums ar pieredzi līdz pieciem gadiem, “Gada mazais/ mikro uzņēmējs” ar ne vairāk kā trīsdesmit darbiniekiem, kā arī “Gada vidējais/ lielais uzņēmējs” ar vairāk nekā trīsdesmit darbiniekiem.

Lai pretendētu uz balvu kādā no konkursa nominācijām, uzņēmumam jābūt reģistrētam vai saimnieciskā darbība jāveic konkrētās pašvaldības teritorijā, nedrīkst būt ilgstoši nodokļu parādi vai tiesas lēmums par maksātnespējas procesu un jāatbilst vismaz diviem no izvirzītajiem kritērijiem – pozitīvi ietekmē novada un reģiona ekonomisko izaugsmi, sekmē sociālo problēmu risināšanu, vides un teritorijas uzlabošanu, aktīvi un veiksmīgi sadarbojas ar citiem uzņēmējiem, pašvaldību, nevalstiskajām organizācijām, atbalsta jaunos uzņēmējus, kā arī ievieš radošus un inovatīvus risinājumus, jaunus produktus un pakalpojumus.

Nominācijā “Gada jaunais uzņēmējs” balvu saņēma Egitas Matulēnas SIA “Sajūtu māja” - sociālais uzņēmums, kas dibināts 2019. gadā. Uzņēmums ir izveidojis mājas sajūtām pietuvinātus apstākļus jēgpilnai laika pavadīšanai, vidi, kurā bērns jūtas emocionāli droši, un pedagogs ir atbalsts bērna izvēlēto mērķu sasniegšanā. Glūdas mājskola piedāvā brīvdabas pedagoģijā balstītu mācību procesu, plašajā āra teritorijā radot izziņu raisošu vidi. Šogad 1. septembri skola sagaidīja jau kā licencēta privātā izglītības iestāde - Glūdas pamatskola. Vasarā uzņēmums organizē vasaras nometnes bērniem. E. Matulēnai patīk izaicinājumi, to pierāda uzņēmuma dalība dažādos pasākumos, piemēram, augustā SIA “Sajūtu māja” piedalījās akcijā “Mājas kafejnīcu dienas” un aicināja nobaudīt skolas ģimeņu veidotos gardumus - melnās maizes liellopa burgerus, ugunskura zupu, saldējuma kokteiļus un kafijas dzērienus.

Nominācijā “Gada mazais/ mikro uzņēmējs” balvu saņēma Edgars Gūtmanis, kurš ar sievu Evitu saimnieko piemājas saimniecībā “Dzērves”. Viņi ne tikai audzē un pārstrādā tomātus, bet arī veiksmīgi darbojas lauku tūrismā un ir atvēruši savas saimniecības durvis apmeklētājiem. Eksursijas laikā interesentiem ir iespēja apskatīt siltumnīcas, uzzināt tomātu audzēšanas pamatprincipus un knifiņus, ielūkoties pārstrādes procesos un nobaudīt gan svaigos tomātus, gan saražotos produktus, piemēram, tomātu sulu, kaltētos tomātus eļļā, pesto, tomātu zapti un sublimētus tomātus. Visu saimniecībā saražoto var atpazīt pēc nosaukuma - “Dzērvju tomāti”. Edgars un Evita ir ne tikai aktīvi Vircavas pagasta mājražotāji, kas piedalās tirdziņos kopā ar citiem un veido interesantas sadarbības, piemēram, sadarbībā ar kādu novada siera mājražotāju, tapis svaigais siers ar kaltētiem tomātiem, bet arī vairākus gadus sadarbojas ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, saimniecībā organizējot seminārus par tomātu audzēšanu un daloties zināšanās. No saimniecības ar pieticīga izmēra siltumnīcu, kurā audzēt tomātus savām vajadzībām, pamazām tā izaugusi par veiksmīgu un atpazīstamu uzņēmumu “ar vārdu”.

Nominācijā “Gada vidējais/ lielais uzņēmējs” apbalvota SIA “WWL Houses”. Uzņēmums darbojas kopš 2005. gada un ir kļuvis par stabilu koka paneļu māju un koka logu ražotāju gan Latvijas, gan ārzemju tirgū. Zīmīgi, ka uzņēmums atrodas Kalnciemā - vietā, kur kopš 19.gadsimta beigām vairāk nekā simt gadu atradās Latvijā lielākā māla ķieģeļu ražotne. SIA “WWL Houses”, kas nodarbina 44 cilvēkus, izveidotas trīs ražotnes karkasa māju, koka logu un moduļu izgatavošanai, kuras viena otru papildina. Uzņēmums lepojas ar ātru ražošanas ciklu, sākot no dizaina līdz pilnai montāžai, lielu ražošanas kapacitāti, energoefektivitāti, augstu kvalitāti, dizaina un konstrukciju elastību, kā arī videi draudzīgiem materiāliem. To novērtē arī klienti Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Šveicē, Itālijā, Vācijā, Francijā, Jaunzēlandē, Kanādā. SIA “WWL Houses" ir viens no visstraujāk augošajiem koka karkasa māju, moduļu māju un koka logu ražotājiem Latvijā.

Visi laureāti saņēma īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu 500 eiro apmērā.