Atbalsts Ukrainai
bilde

Atbalstot Jelgavas novada sadraudzības pilsētu Ukrainā, domes deputāti 28. decembra domes sēdē lēma par ziedojumu Rava-Ruskas pilsētai, ziedojot automašīnu - Ford Transit.

Jelgavas novada pašvaldības plānotais ziedojums Ukrainas sadraudzības pilsētai ir izrunāts ar Rava-Ruskas pašvaldību. Kolēģi Ukrainā skolēnu un civiliedzīvotāju pārvadāšanai lūguši mikroautobusu. Izskatot Jelgavas novada pašvaldības autoparku un sekojot līdz automašīnu atjaunošanas plānam, lemts Ļvivas apgabala Rava-Ruskas pilsētai ziedot Vilces pagasta pārvaldes 18-vietīgo automašīnu - Ford Transit.

“Jelgavas novada pašvaldība ir stabils atbalsta partneris Ukrainai un tās iedzīvotājiem, tāpēc mēs turpinām atbalstīt savu sadraudzības pilsētu Ļvivas apgabalā. Iecerēts, ka automašīnu Ukrainā nogādāsim ar biedrības “Agendum” organizēto “Twitter konvoju” palīdzību jau nākamā gada sākumā, uzreiz pēc tam, kad pašvaldībā būsim saņēmuši Vilces pagasta pārvaldei pasūtīto jauno 18-vietīgo automašīnu”, komentē Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis.

Jelgavas novada pašvaldībai sadarbība ar Rava-Ruskas pašvaldību ir kopš 2022. gada 1. jūlija, kad tika noslēgts memorands sadarbībai dažādās jomās. Ņemot vērā Krievijas uzsākto karu Ukrainā, Jelgavas novada pašvaldība līdz šim sniegusi palīdzību dažādu lietu iegādei, kas noderīgas bēgļu izmitināšanai, bērnu nodarbību organizēšanai un neatliekamās palīdzības dienestu resursu papildināšanai, autotransporta sagādei, kā arī organizētas bērnu vasaras nometnes Latvijā.