Jelgavas novada pašvaldības
konkursa „Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva 2014” rezultāti

Nominācijā „Gada lauksaimnieks” - Z/s „Vilciņi 1”, Zaļenieku pagastā - saimniecība,
kas veiksmīgi darbojas jau 22 gadus. Arnis Burmistris apsaimnieko 2134 hektārus, galvenokārt audzējot ziemas kviešus, ziemas rapsi, vasaras miežus. Viņa saimniecība 2013. gadā ieguva Pasaules dabas fonda balvu «Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013» Latvijas mērogā. Saimniecība pastāvīgi nodarbina 18 darbiniekus, sezonas laikā piesaistot vēl papildu cilvēkus.

Nominācijā „Gada tirgotājs” - Z/s „Aptiekas”, Zaļenieku pagastā. Uzņēmumam augu tirdzniecība norit jau 15 dažādās vietās Latvijā. 2013.gadā uzņēmums izveidojis savu stādu centru Rīgā, nodrošinot modernu infrastruktūru arī augu tirdzniecībai – svītru kodus uz konteineriem, skenēšanu no attāluma, krāsainu etiķešu sistēmu un profesionālas konsultācijas. Pašlaik saimniecībā ir 1000 augu sugu ar izcilu dendrāriju ekskursantu apskatēm. Kokaudzētavā pastāvīgi strādā 15 cilvēki. Par savu sabiedrisko aktivitāti un iniciatīvas pilno darbu saimnieks Imants Parfenovičs ir saņēmis arī Jelgavas novada pašvaldības Goda diplomu.

Nominācijā „Gada ēdinātājs” - SIA „Pūteļi” kafejnīca „Pūtēļkrogs”, Zaļenieku pagastā. Uzņēmums «iedzīvojies» Pūteļu krejotavā, kas sākotnēji vietēja reģiona zemniekiem bijusi piena
krejotava – tur tapis siers un biezpiens. Tagad senie mūri ieguvuši īpašu auru gan labai virtuvei, gan semināru telpām. No ceļmalas krodziņa uzņēmums ir izaudzis līdz laba līmeņa ēdinātājam un prasmīgam apkalpotājam viesu uzņemšanā.

Nominācijā „Gada pakalpojums” - R.Afanasjevas ģimenes ārsta prakse, Vircavas pagastā.
Darba organizācija norit, pacientus pieņemot gan Oglainē, gan Mazlaukos, kas būtiski atvieglo vecāka gadagājuma cilvēku iespējas nokļūt pie ārsta. Šobrīd praksē reģistrēts 1261 pacients, un tie galvenokārt ir Vircavas pagasta iedzīvotāji, turklāt katrs no pacientiem saņem atgādinājumu
par apskati reizi gadā, kam doktorāts rūpīgi seko līdzi.

Nominācijā „Gada sporta un atpūtas vietas” - SIA „Guntmārītes”, Valgundes pagastā. Guntas un Māra Karpjuku atpūtas bāze «Guntmārītes» Valgundes pagastā šogad atzīta par Gada sporta un atpūtas vietu mūsu novadā. Māju nosaukums radies, savienojot abu saimnieku – Mārītes un Gunta – vārdus, un šī ir gadiem aprūpēta un iekopta vieta ar lauku videi estētiski veidotu viesu namu, pirti, rotaļu un volejbola laukumu, kā arī saimniecību dzīvnieku apskatei. Tur mīt poniji, lamas, truši, kazas, aitas un... neskaitāmas bizbizmārītes, kas atbilstoši māju nosaukumam ir visur – uz celiņiem, interjerā un pat uz gultasveļas.

Nominācijā „Gada amatnieks” - Amatniecības centru „Līve”, Līvbērzes pagastā. Jelgavas novada pašvaldība īstenojusi vairākus projektus amatniecības tradīciju attīstīšanai, aktivizējot un
rosinot veidoties amatniecības centriem. Amatniecības centram «Līve» Līvbērzes pagastā ir izdevies gan piesaistīt interesentus, gan veiksmīgi popularizēt sevi. Iepazīstot latviešu tautas etnogrāfiskā mantojuma vērtības, studijas dalībnieces veido laikmetīgus lietišķās mākslas izstrādājumus – šalles, segas un galdsegas, spilvenus, dekoratīvus audumus un citas lietas, ar šo veikumu piedaloties valsts mēroga un arī starptautiskās izstādēs. Balva kā labākajam Gada amatniekam Jelgavas novadā pasniegta amatniecības centra «Līve» vadītājai Ligitai Ozolniecei.

Nominācijā „Gada partneris” - Z/s „Meistari”, Lielplatones pagastā. Kaut arī teju visi uzņēmumi novadā ir uzteicami kā lieliski pašvaldības sadarbības partneri, šoreiz balva nominācijā «Gada partneris» pasniegta Lielplatones pagasta dārzeņaudzētāju saimniecības «Meistari» saimniekiem Tamārai un Jurim Bisniekiem. Īpaši pašvaldība novērtē saimnieku atsaucību, atbalstot pagasta kultūras pasākumus, tāpat viņi vienmēr aktīvi gatavi paust viedokli par nozares attīstību un savā saimniecībā uzņemt viesus, lai atklātu visu Zemgales dārzeņaudzētāju saimniecību specifiskās problēmas

Nominācijā „Gada mecenāts” - SIA „Gneiss”, Kalnciema pagastā. Mecenāts – tas ir labdaris, kas, atbalstot kultūras, mākslas vai sporta nodarbes, sniedz iespēju īstenoties daudzām iecerēm un kādai jomai uzplaukt. Kalnciema pagastā Borisa Maslova vadītais uzņēmums SIA «Gneiss» jau daudzus gadus ir lielākais gan jauniešu ideju atbalstītājs, gan finansētājs sporta inventāra vai sporta apģērba iegādei, gan atsaucas un bez atlīdzības veic arī daudzus pagasta labiekārtošanas darbus. Uzņēmums šogad godam pelnījis pateicību un titulu «Jelgavas novada Gada mecenāts».

Nominācijā „Jaunais komersants”:
LPKS „LATRAPS iesalnīca”, Jaunsvirlaukas pagastā. Pārliecinoši tirgū ienācis kooperatīvās sabiedrības «Latraps» jaunais uzņēmums – iesalnīca Jaunsvirlaukas pagastā, un tieši šī struktūrvienība atzīta par veiksmīgāko Jelgavas novada Gada jauno komersantu. Rekonstruējot Staļģenē jau reiz bijušu iesalnīcu, aprīkojot to ar modernām tehnoloģijām, uzņēmums gadā saražo 5000 tonnas iesala, pārstrādājot Latvijas miežus, līdz tie pārtop par tik noderīgo izejvielu Latvijas alus darītavām – pagaidām uzņēmumā top iesals gaišajam alum.
Tāpat balva nominācijā «Gada jaunais komersants» pasniegta mājražotājai Lolitai Dugei,
kura audzē piparmētras. Pirmie stādi saimniecībā iedēstīti 2012. gada rudenī, un pērn stādījumu platība palielināta līdz 0,3 hektāriem. L.Duges saimniecībā aug Šveices, šokolādes, zemeņu, greipfrūtu, ananāsu, ingvera un citas – kopā 12 – piparmētru šķirnes. Savukārt iegādātais aprīkojums nodrošina iespēju fasēt svaigas piparmētru lapas, sažāvēt tās tējai, garšaugiem
un gatavot piparmētru sīrupu. Tieši piparmētru sīrupa gatavošana mudināja uzņēmēju pievērsties plašākai piparmētru ražošanai.

Tā kā 2014.gads gads ES pasludināts par Ģimenes gadu, «Europe Direct» Informācijas centrs pasniedza arī četras speciālbalvas Jelgavas novada ģimenes uzņēmumiem – Daigai un Vilnim Briliem, kuru ģimenes ikdiena jau septiņus gadus saistās ar dzintaru; Ratnieku ģimenei, kuri pēc Anglijā pavadītā laika atgriezušies Jelgavas novadā, lai piemājas saimniecībā videi draudzīgā veidā audzētu garšīgus dārzeņus un ogas; Mārītei un Jānim Pikšeniem, kuru dibinātajā
saimniecībā «Uzkalniņi» nu jau saimnieko jaunā paaudze – bērni un mazbērni, pa visiem kopā aprūpējot 130 hektārus zemes un 96 lopus, kā arī Laščenko ģimenei, kuri cauri laikiem palikuši uzticīgi zemei.