Jelgavas novada dome atbalstījusi starta kapitāla jeb naudas balvas piešķiršanu četriem jauniem novada uzņēmējiem, kas konkursā “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” pierādījuši savas biznesa idejas dzīvotspēju un izaugsmi. Jāatzīst konkurss paredzēja pretendentu cīniņu par žūrijas vērtējumu, lai divi uzvarētāji gūtu tiesības saņemt starta kapitālu katrs 3000 EUR apmērā. Jelgavas novada dome atbalstīja papildus finansējuma piešķīrumu konkursam, kā rezultātā ar starta kapitālu atbalstīti vēl divi konkursanti, visiem kopā atvēlot pašvaldības finansējumu 8000 EUR apmērā.

Lai cīnītos par žūrijas vērtējumu, pagājušajā nedēļā konkursa 2. kārtas pretendenti prezentēja savas biznesa idejas, vietu tirgū un arī noieta attīstību produkcijai. No četrām atbalstītajām idejām trīs saistītas ar pārtikas nozari, bet viena – ar vieglo rūpniecību.

Tieši nepārtikas grupas jaunā uzņēmēja Valgundes pagastā – Luīza Oļševska ar zīmolu “Ulecekids” ieguva žūrijas komisijas favorītbalsojumu. Viņas uzņēmējdarbības niša ir sildleļļu ražošana – šūtas peles, zaķi vai zivis, kas darinātas no sertificētas 100% kokvilnas, mantu vēders piepildīts ar attīrītiem ķiršu vai vīnogu kauliņiem, galvas daļā  - pārstrādātas PET pudeļu hipoalerģiskas poliestera šķiedras. Lelli ieliekot mikroviļņu krāsnī, sildot uz radiatoriem vai cepeškrāsnī, tās “punča” daļa uzsilst un vēlāk, lēni atdodot siltumu, mierina mazuli, sniedz klusu aizmigšanas baudu arī palielākiem bērniem, radot sajūtu, ka tuvumā ir mammas siltā miesa.  Luīze, savā profesionālajā ievirzē būdama dizainere, radījusi Latvijas mērogā dizaineru vidū augsti novērtētu jaunu produktu, kas jau tagad tiek labi atzīts arī pircēju vidū. Pirmā kolekcija guva godalgotu vietu Latvijas Dizaina savienības gada balvā nominācijā “Lietu dizains”, Luīza piedalījusies arī Rīgas dizaina tirgū, saņēmusi atbalstu un atzinību no jaunajām mammām, apņēmības pilna savu produkta ražošanu un tirdzniecību attīstīt arī eksportam uz Vāciju un Igauniju. Starta kapitāls 3000 EUR apmērā viņai kalpos kā finansiāls atbalsts kvalitatīva iepakojuma izstrādei un nodrošinājumam, kā arī mārketinga pasākumiem – video pamācībām sildleļļu lietošanai un eksporta aizsākumam.

Jauno uzņēmēju pulkam ar apņēmību iekarot tirgu un savu nišu tajā pievienojas un savu izaugsmes potenciālu prezentē SIA “Dūcmaizīte” Vircavas pagastā. Uzņēmēja Indra Feldmane- Ducmane pagaidām mājas apstākļos cep rupjmaizi bez rauga, bet ar ieraugu – tieši tā, kā to agrāk gatavoja labākie beķeri. Indras receptūras klāstā ir gan sēklu maize, plaucētā maize, ČIA sēklu maize, pilngraudu auzu maize, sezama sēklu maize, salinātā rudzu rupjmaize un citi veidi, lai popularizētu rudzu maizes vērtību Baltijas reģiona produktu grupā. SIA “Dūcmaizīte” produkcija ir iecienīta jau dažādos tirdziņos un pārtikas gadatirgos, tāpēc uzņēmēja plāno ražošanu izvērst, ar pašvaldības starta kapitālu 3000 EUR apmērā nomainot pašreizējās maizes cepšanas krāsnis pret industriālākām.  

Ar zīmolu “Mītavas čiekurs” savu uzņēmējdarbību mājražošanā izvērsusi Artimoviču ģimene, kas Svētē gatavo priežu čiekuru sīrupus, ievārījumus – kopumā deviņus dažādus produktus veselībai un tās stiprināšanai. Specifisks un gana īss ir produktu gatavošanas laiks, jo tiklīdz ienākas jaunie priežu čiekuri, tūlītēji jāseko tā novākšanai, apstrādei un pārstrādei. Ņemot vērā veiksmīgo produkcijas noietu, ģimene ir nospraudusi jaunus ražošanas apjoma mērķus – čiekuru ievārījumus ar medu un ogām (vietējām mellenēm, ķiršiem un smiltsērkšķiem). Turklāt produkcijai ir jau nodrošināta visa veida sertifikācija un atbilstība Pārtikas un Veterinārā dienesta prasībām attiecībā par uztura bagātinātāju ražošanu un tirdzniecību.  Uzņēmums “Mītavas čiekurs” vēlas iegādāt jaudīgāku un lielāku  - vismaz 100 litru katlu sīrupu gatavošanai. Pašvaldība piešķīrusi finansiālu atbalstu 1300 EUR apmērā.

Topošais SIA “Augu spēks” ir Imanta Popluga (Glūdas pagasts) izlolota biznesa ideja ražot ķiploku ēterisko eļļu un aveņu kauliņu un cidoniju sēklu eļļu no vietējas izcelsmes brāķētiem lauksaimniecības produktiem. Uzņēmums pašlaik vēl ir biznesa idejas īstenošanas stadijā, apzinot un uzsākot sadarbību ar nepieciešamā izejmateriāla piegādātājiem. Uzsākot produktu ražošanu, būtu nepieciešami gan destilēšanas aparāti un cita veida tehnikas nodrošinājums. Pašvaldība sniegusi finansiālu atbalstu 700 EUR apmērā.