3. novembrī svinīgā pasākumā godināti konkursa “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2022” starta kapitāla saņēmēji savas biznesa idejas īstenošanai. Deviņu pretendentu konkurencē visaugstāko vērtējumu un finansiālo atbalstu 5000 eiro apmērā savas idejas attīstīšanai saņēma divi uzņēmumi -  SIA “Sajūtu mājas” un SIA “Gatavs”.

Egitas Matulēnas SIA “Sajūtu mājas” ir sociālais uzņēmums, kas dibināts 2019.gadā. Uzņēmuma veidotā “Glūdas mājskola” iekārtota kādreizējās Glūdas skolas telpās un tai pieguļošajā teritorijā. 

“Uzņēmuma mērķis ir veidot piemērotu, izglītojošu un strukturētu, mājas sajūtām pietuvinātu vidi jēgpilnai laika pavadīšanai. Vidi, kurā bērns jūtas emocionāli droši, un pedagogs ir atbalsts bērna izvēlēto mērķu sasniegšanā,” skaidrots projekta pieteikumā.

Par konkursā iegūto finansējumu plānots labiekārtot “Glūdas mājskolas” darbmācības kabinetu un papildināt tehnisko aprīkojumu, lai bērni aizraujošā un interesantā veidā varētu apgūt dzīvei noderīgas praktiskās iemaņas. 

Darbmācības kabineta vajadzībām plānots iegādāties dažādus instrumentus un iekārtas – spīles, zāģus, figūrzāģi, kaltus, āmurus, cirvjus, knaibles, ēveles, lentas slīpmašīnu, skrūvspīles, urbjus, industriālo putekļusūcēju, 3D pildspalvas, lāzergravēšanas iekārtu, lodēšanas instrumentus. Tāpat paredzēts papildināt tehnisko aprīkojumu, iegādājoties projektoru un projektora sienu. 

 

Otra biznesa ideja, ko žūrija atbalstīja, ir Reiņa Artimoviča un Reiņa Nikuļceva SIA “Gatavs”. Uzņēmuma mērķis ir attīstīt veselīgas ēšanas kultūru Latvijā.

SIA “Gatavs” nodrošinās veselīga ēdiena piegādes pakalpojumu. Kā skaidro projekta iesniedzēji, ikdienas steigā cilvēki nereti aizmirst par veselīgu un pilnvērtīgu uzturu: “Veiksim veselīga ēdiena apstrādi, sagatavošanu un piegādi, kas rada iespēju ēst sabalansēti, veselīgi, svaigi, ekonomējot laiku”.

Par piešķirto finansējumu plānots iegādāties atkārtojami lietojamu ēdiena iepakojumu - cietās plastmasas traukus, kā arī izveidot tirdzniecības platformu mājaslapā, kas nodrošinās kvalitatīvu pārdošanas procesu un produktu loģistiku no ražošanas līdz klientam. Uzņēmums jau ir sagādājis ražošanai nepieciešamo aprīkojumu un piegādes transportu. Darbību plānots uzsākt nākamā gada sākumā.

Kā ierasts, konkursā bija aicināti piedalīties gan novada mazie un vidējie uzņēmumi, kuriem nepieciešams atbalsts biznesa uzrāvienam un kuri reģistrēti Latvijas republikas Uzņēmuma reģistrā ne ilgāk kā 36 mēnešus, gan fiziskas personas, kas ir apņēmības pilnas uzsākt saimniecisko darbību Jelgavas novada administratīvajā teritorijā. Kopējais konkursa finansējums ir 10 000 eiro, nolikums paredz atbalstīt divus pretendentus, katram piešķirot 5000 eiro.

Konkursa žūrija vērtēja biznesa idejas oriģinalitāti, novitāti, izaugsmes iespējas un dzīvotspēju, noieta tirgus un konkurentu analīzi, pārdošanas plāna kvalitāti, risku analīzes novērtējumu un idejas prezentēšanu.