Datums 9. septembris, 2023
Laiks10.00
Vieta Jelgavas novads
Lielvircavas muiža

2023.gada  Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā, kas norisināsies no 8. līdz 10. septembrim, būs  veltītas kultūras mantojuma aizsardzības simtgadei. Ir pagājuši tieši 100 gadi kopš tika pieņemts Likums par pieminekļu aizsardzību Latvijā un tika nodibināta Pieminekļu valde. Šajā sakarā īpaši tiek izcelti tie objekti, kuri 100 gadu periodā ir vistiešāk saistīti ar kultūras mantojuma aizsardzības sistēmas attīstību.

9.septembrī Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros Lielvircavas muižas kungu mājā, Lielvircavas luterāņu baznīcā un J.Čakstes dzimtas mājās "Auči" norisināsies dažādi pasākumi: 

  • Lielvircavas muižas kungu mājā plkst. 17.00 mākslas zinātnieka, profesora Ojāra Spārīša lekcija "Deus ex machina" - kā antīkā teātra elements baroka laikmeta dievnamā",
  • Lielvircavas luterāņu baznīcā plkst. 18.30 saruna ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītāju, koktēlnieku Arvīdu Verzu par Latvijas baznīcu zudušo interjera atjaunošanu, bet plkst. 19.00 koncerts.
  • “Jāņa Čakstes māja“ būs atvērta  apmeklētājiem no 10.00- 18.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.