Datums 20. maijs, 2023
Laiks12.00–18.00
Vieta Elejas muižas parks,

  

Kultūraugs

Nedēļā, kad Latvijā tiek atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, 20. maijā Elejas muižas parkā notiks Jelgavas novadā vēl nebijis pasākums – jauniešu laikmetīgās mākslas festivāls “KULTŪRAUGS”.

Šīs sezonas lielāko pasākumu Jelgavas novadā aicinām apmeklēt kopā ar ģimeni, jo daudzveidīgajā programmā ikviens Jelgavas novada iedzīvotājs un viesis atradīs savai gaumei un interesēm atbilstošu nodarbi.  Laikmetīgās mākslas performances, kopienas teātra izrāde “Abras stāsti”, ekspedīcijas “Grauda stāsti” brošūras atvēršana, iedvesmas stāsti un diskusijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem - mākslas kuratori Tīnu Pētersoni, aktieri Niklāvu Kurpnieku, influenceri Niklāvu Mičuli, mākslinieci Alisu Bluzmani (“Bluzart”), mākslas terapeiti Līgu Cepurīti -, animācijas filmas pirmizrāde, keramikas un rotaļlietu darbnīcās tapušo darbu izstāde, Raku keramikas apdedzināšanas krāsns, Jelgavas novada jauniešu centru aktivitātes: viktorīna par teātri, mūziku un mākslu, repa meistarklase ar Artūru Jenotu, improvizācijas teātra meistarklase, virtuālā realitāte, hennas tetovējumi un grafiti māksla un daudz kas cits! Pasākuma balss – Toms Grēviņš.  Noslēgumā atraktīvās grupas “Citi zēni” koncerts.

Pasākuma ietvaros notiks Jelgavas novada jaundzimušo sveikšana. Šoreiz aicināti 97 mazuļi, kas pasaulē nākuši laika posmā no  2022.gada 1.oktobra līdz šī gada 1. martam. Mazuļi saņems simbolisku dāvanu – sudraba monētu, kuras reversā ir attēlots bērna pēdiņu nospiedums ar tekstu „Nes Jelgavas novadu pasaulē!”, savukārt monētas aversā redzams Jelgavas novada ģerbonis.

Pasākumā tiks godināti arī jaunieši, kuri pērn snieguši ieguldījumu brīvprātīgā darba veikšanā kādā no pagastiem, izglītības iestādēm, jauniešu centriem un konkrētiem projektiem jaunatnes darbā, olimpiāžu un profesionālo konkursu laureāti, kā arī skolēnu video konkursa “4. maijs. Jelgavas novada iedzīvotāju atmiņas par Atmodas laiku” dalībnieki.