Datums 22. marts, 2024
Laiks17.00
Vieta Kalnciema muzejs, Rīgas iela 20, Tīreļi, Valgundes pagasts
Foto

Kalnciema muzejā un apkaimē gaidāms sarīkojums “Dzimtu stāsti II: Rēdlihi” (Kārlim Rēdliham 160, Agritai Steķei (Rēdlihai) 90), turpinot pērn sākto pasākumu “Dzimtu stāsti” ciklu. Rēdlihu dzimta ir viena no visredzamākajām Kalnciema dzimtām, kuras tiešās līnijas pārstāvju un radu lokā ir daudz vietēja un Latvijas mēroga kultūras, zinātnes un sabiedrisko darbinieku. K. Rēdliha 160. gadskārta apritēs tieši martā, taču, tā kā pasākums veltīts visai dzimtai, nevaram neatzīmēt arī Kārļa mazmeitas A. Steķes deviņdesmitgadi, kas apritēja gadumijā. 

Programmā:

  • 17.00 – piemiņas brīdis Kalnciema kapos (kalpos Kalnciema-Klīves luterāņu draudzes mācītājs Valdis Vircavs),
  • 18.00 – tematisks vakars Ārsta mājā Rīgas ielā 20, Tīreļos (runās pētniece Santa Vītiņa, muzejnieks Dāvis Beitlers un citi). Sarīkojuma laikā būs apskatāma arī Rēdlihiem veltīta vēstures materiālu izstāde.

Ieeja brīva, bet vēlams neliels groziņš. Laipni lūdzam pieteikties līdz 17. martam, rakstot uz e-pastu kalnciemamuzejs@inbox.lv.

Rīko Kalnciema muzejs sadarbībā ar Tīreļu bibliotēku un aktivitāšu centru “Tīreļi”.

Foto: Agritas Rēdlihas divu gadu dzimumdienas svinības 1935. gada Vecgada vakarā Rēdlihu ģimenes dzīvoklī skolā (jubilāre – 1. no kreisās).