Datums 12. decembris, 2024
Laiks18.00
Vieta Sesavas Tautas nams, Skolas iela 1, Sesava, Sesavas pagasts, Jelgavas novads, LV-3034
Vesmanis

Sesavas Tautas namā apskatāma latviešu politiķim un juristam, diplomātam, Pirmās Saeimas priekšsēdētājam Fridriham Vesmanim veltītā ceļojošā izstāde “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875–1941)”.

Sesavas Tautas namā notiks izstādes “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875–1941)" prezentācija kopā ar Vesmaņu dzimtas pārstāvi Ansi Bazonu un dokumentālās filmas “Vesmaņa atgriešanās” skatīšanās.

Izstāde stāsta par to, kā Rundāles pagasta lauksaimnieka dēls kļuva par otru augstāko amatpersonu jaunajā valstī. Par cilvēku, kas lielā mērā veicinājis Latvijas valsts tapšanu un attīstību. Tā tapusi, izmantojot dokumentus no Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Ārlietu ministrijas arhīva, kā arī dokumentus un fotogrāfijas no Vesmaņu dzimtas privātā arhīva.

Izstādes prezentācijā Vesmaņu dzimtas pārstāvis Ansis Bazons klātesošos iepazīstinās ar stāstiem par Vesmaņu dzimtas likteņiem Latvijas vēstures griežos un dažādiem F. Vesmaņa dzīves posmiem: par dzimtu un tās piederīgo likteņiem, atklās stāstu par mājas bēniņos atrasto dzimtas hroniku, kura saīsinātā variantā 2013. gadā izdota grāmatā Fridrihs Vesmanis “Klausieties pagātnes soļos”, kā arī par izstādes projektu un tā realizēšanu ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Noslēgumā būs skatāma dokumentālā filma “Vesmaņa atgriešanās”. Filma stāsta par Fridriha Vesmaņa dzīvi, studijām un darbību, kas cieši saistīta ar Jelgavu – 1920. gadā valstsvīrs ieņēma Jelgavas pilsētas galvas amatu. Dokumentālajā kinodarbā atainotas Latvijas Republikas Saeimas pirmā priekšsēdētāja dzīves gaitas un devums Latvijas valsts tapšanā un veidošanā. Filmas scenārija autors ir Dainis Īvāns, režisors – Raitis Ābele, producents – Bruno Aščuks.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Saistītas tēmas

Notikumi: