• Projekta Nr.: LL-00126
  • Ieviešanas laiks: 01.02.2024. – 31.01.2026.
  • Projekta mērķis: paplašināt ilgtspējīga un zaļā tūrisma iespējas Latvijas–Lietuvas pārrobežu reģionos, ieviešot kopīgo ceļojumu maršrutu “Zaļie un sajūtu noslēpumi” un nodrošinot daudzveidīgas atpūtas iespējas Zemgales un Žemaitijas reģionu dabas un pilsētvidē.
Foto

Projektu atbalstošā programma: Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2021.-2027.gadam

Projekta kopējās izmaksas, EUR: 740.810,12, no tā ERAF programmas finansējums 80% - 592.648,09, Jelgavas novada pašvaldības projekta  daļa: 173.078,12, no tās ERAF programmas finansējums 80% - 138.462,49, Jelgavas novada pašvaldības finansējums 10% - 17307.82, valsts līdzfinansējums 10% - 17307.81.

Projekta vadošais partneris: Žemaitijas aizsargājamo teritoriju direktorāts (Lietuva)

Projekta partneri: Jelgavas novada pašvaldība, Bauskas novada pašvaldība (Latvija), Jonišķu Tūrisma un biznesa informācijas centrs, Dabas mantojuma fonds (Lietuva)

Projekta aktivitātes ietver:

Projekta partneri Zemgales un Žemaitijas reģionos radīs zaļo zonu un sajūtu dārzu tīklu, veidojot zaļās infrastruktūras objektus, piedāvājot iekļaujošus tūrisma pakalpojumus, organizējot kapacitātes stiprināšanas un veicināšanas pasākumus.

Projekts "Green Secrets" aicinās gan apmeklētājus, gan vietējos iedzīvotājus izzināt Iecavas muižas parka un tā Zaļā labirinta noslēpumus, Jelgavas novada Elejas muižas parka jaunizveidoto apstādījumu un labiekārtotās apkārtnes skaistumu. Žemaitijas reģions gaidīs apmeklētājus Ventas, Tytuvėnu, Kurtuvenu, Varnių reģionālajos parkos un Kamanos dabas rezervātā, kur dažāda vecuma dabas entuziasti varēs doties pastaigā pa dabas takām, sajūtu dārziem, iekštelpu sajūtu un interaktīvām izziņas telpām. Apzinoties pieejamības nozīmi, Jonišķu pilsēta uzlabos infrastruktūru, lai apmierinātu ceļotājus ar īpašām vajadzībām, nodrošinot iekļaujošāku un viesmīlīgāku pieredzi.

Zemgales un Žemaitijas zaļie un sensorie noslēpumi tiks izcelti, popularizējot kopīgo "Zaļo un sensoro noslēpumu" tūrisma maršrutu, organizējot reklāmas tūres, info kampaņu,  amatniecības darbnīcas un svētkus.

Projekta nosaukums angļu valodā: Exploit Your Senses to Discover the Green Secrets of Zemgale and Žemaitija!/ Green Secrets

Projekts Programmas mājaslapā: https://latlit.eu/theprojects/green-secrets/

Oficiālā ES tīmekļa vietne: www.europa.eu

Publicitāte:

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Projekta koordinators:

Anita Škutāne