Pieredzes stāsti
Kristiāns Jānis Valentinovičs

Jelgavas novada jaunietis Kristiāns Jānis Valentinovičs 29. un 30. aprīlī Briselē piedalījās Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta rīkotā pasākumā jaunatnes nedēļas ietvaros.

Kristiāns ir viens no jauniešiem, kas piedalījās starptautiskā jauniešu mobilitātes projektā “Eco Echo”, kas notika Jelgavas novadā Zaļenieku pagastā un pulcēja kopā jauniešus no Slovēnijas, Slovākijas, Horvātijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nominēja projektu kā labās prakses piemēru, nodrošinot Latvijas komandas pārstāvja iespēju doties uz Briseli.

Kristiāna pārdomas pēc brauciena: “Pirmo reiz devos viens prom no mājām, tālu prom, nepazīstot gandrīz neko. Nācās uzticēties paša spējām un bija ļoti daudz jāseko visam līdz, lai nekas netiktu palaists garām. Dienas kopumā bija nogurdinošas, bet tā vērtas, jo apskatītās problēmas un tēmas nodarbībās bija aktuālas jauniešiem ar dažādām interesēm.

Nodarbībā par Eiropas Solidaritātes korpusu, atminos stāstu par notikumiem Itālijā pēc zemestrīces, kur vairāki jaunieši, ja nemaldos 16, no Eiropas devās turp, lai palīdzētu katastrofā cietušajiem, kas bija palikuši bez iedzīves. Brīdī, kad cietušās pilsētas mērs runāja Itāļu valodā, no galda varēja paņemt austiņas un klausīties tulkojumu dažādās valodās. Bija patīkami pēc ilgāka laika atkal dzirdēt latviešu valodu.

Kopumā atskatoties uz pasākumu, bija grūti doties turp vienam. Viens no galvenajiem mērķiem ir paskaidrot un parādīt, cik mūsdienās ir svarīga demokrātija, un tas, ka mēs nepaturam savas balsis pie sevis, bet gan balsojam. Lai gan liekas, ka nu cik ļoti lēmumu var ietekmēt tikai mana viena balss, mums katram ir iespēja pārliecināt un iedrošināt savus draugus nobalsot un, ja mūsu draugi darīs to pašu, sākotnējā balss vairs nebūs viena.”

Projektu “Eco Echo” finansēja Eiropas Savienības programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, projektu realizēja biedrība “ideA” sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību.

Informācijas sagatavotājs: Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste