Labiekārtots Cenu pagasta Ānes ciema parks

Novada attīstības redzējums, ilgtermiņa prioritātes un stratēģiskie mērķi tiek noteikti pašvaldības attīstības plānošanas dokumentos. Saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem apvienoto pašvaldību plānošanas dokumentiem, ilgtermiņa prioritātes noteiktas līdzīgas, uzsvaru liekot uz aktīvu un izglītotu sabiedrību un pievilcīgu, drošu, mūsdienīgu un ilgtspējīgu dzīves vidi novada teritorijā. Atbilstoši šīm prioritātēm tiek plānots finansējums pašvaldības ikgadējos budžetos, ik gadu paredzot finansējumu arī dažāda veida un mēroga infrastruktūras uzlabošanai novada teritorijā, tajā skaitā iedzīvotāju aktīvas atpūtas un rekreācijas vajadzībām.

Parka izveide Ānes ciema centrā bija iedzīvotāju iniciatīva - tika sagatavota vēstule, savākti iedzīvotāju paraksti, un iesniegta domē, kur saņēma deputātu atbalstu. Parks atrodas pašā Ānes ciema centrā, starp daudzdzīvokļu mājām un privātās apbūves ciematu blakus atrodas arī PII "Saulīte". Parka izveide tika uzsākta 2020.gadā, sakopjot degradētu, pašvaldībai piederošu, teritoriju, kur ilgus gadus bijuši gan mazdārziņi, gan sadzīves atkritumu novietne. Par pašvaldības budžeta līdzekļiem tika izstrādāts parka labiekārtošanas skiču projekts, kopējā parka teritorija plānota 3265 m2, un labiekārtošanu paredzēts veikt vairākās kārtās. 2021.gada rudenī vienā no skiču projektā paredzētajām zonām tika uzstādītas rotaļu iekārtas bērniem. Parks tiek veidots iepriekš neiekoptā teritorijā, kur pēc sakopšanas uzsākšanas tika pļauta zāle, bet pēc bērnu rotaļu iekārtu uzstādīšanas, teritorija ir izbraukāta un dubļaina, īpaši jau lietainos laika periodos, tāpēc, lai nodrošinātu ērtu un drošu piekļuvi uzstādītajām rotaļu iekārtām un vietu pastaigām, bija nepieciešams to labiekārtot.

Projektā Nr. 22-06-AL03-A019.2203-000005 “Ānes parka labiekārtošana, I kārta” parka apmeklētāju drošībai un ērtībām ir izveidots nesaistītu minerālu materiālu maisījuma seguma gājēju celiņš 390 m garumā.

Šim nolūkam tika izstrādāta un būvvaldē saskaņota būvniecības iecere, plānojot celiņu tīklu atbilstoši izstrādātajam skiču projektam. Būvniecības iecere tika izstrādāta, sadalot to kārtās, turpmākajās kārtās paredzot turpināt rotaļu un vingrošanas rīku uzstādīšanu, celiņu tīkla izveidi, apgaismojuma, soliņu, atkritumu urnu un citu labiekārtojuma elementu uzstādīšanu. Šī projekta īstenošana būs nozīmīgs ieguldījums rekreācijas pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai Ānes ciema iedzīvotājiem un pievilcīgas dzīves vides veidošanai novadā.

Sakopta un labiekārtota dzīves vide, atpūtas un rekreācijas iespēju pieejamība kalpo par pievilcīgas dzīves telpas pamatu, kas sekmē arvien jaunu iedzīvotāju piesaisti, veicina saimnieciskās darbības efektivitāti, un līdz ar to paaugstina teritorijas atpazīstamības un attīstības potenciālu.

Projekta realizācijas laikā tika īstenots izvirzītais mērķis:

Labiekārtot Cenu pagasta Ānes ciema parku, bērnu rotaļu zonā izveidojot gājēju celiņus, tādējādi nodrošinot kvalitatīvu rekreācijas pakalpojumu pieejamību novada iedzīvotājiem, sekmējot drošu un ērtu pārvietošanos parka apmeklētājiem, uzlabojot dzīves vides kvalitāti un attīstot vietas potenciālu.

Projekta īstenošanas kopējās izmaksas sastādīja 41 731.07 EUR, no kurām Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums ir 9 900,00 EUR, bet Jelgavas novada pašvaldības finansējums 31 831.07 EUR.

Projekts Nr. 22-06-AL03-A019.2203-000005 “Ānes parka labiekārtošana, I kārta”  tika īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.2 "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" ietvaros.

Vairāk informācijas par projektu un projekta īstenotājiem: Ānes parka labiekārtošana, I kārta