Projekti

Ar divu somu kolēģu vizīti gan valstspilsētas, gan novada skolās, noslēdzas pirmais labās prakses pārneses cikls Erasmus+ KA2 stratēģiskās partnerības projektā Nr. 2022-1-FI01-KA220-SCH-000088680 “G-STEAM: Green STEAM ecosystems”, kura laikā esam mācījušies, guvuši jaunu pieredzi, kā arī paši dalījušies pieredzē un labās prakses piemēros par “Zaļā STEAM” īstenošanas iespējām.

Vēl pirms nedēļas Jelgavas novada pašvaldības (JNP) sešu izglītības iestāžu pārstāvji viesojās pie partneriem Turku pilsētas pašvaldībā, lai stāstītu par STEAM vietu un nozīmi JNP izglītības ekosistēmā, savām STEAM aktivitātēm, kā arī smeltos atziņas un pieredzi turpmākajam darbam. Šonedēļ, turpinot labās prakses pārneses cikla aktivitātes, Jelgavas Valsts Ģimnāziju (JVĢ), Elejas vidusskolu, kā arī Garozas pamatskolu apmeklēja divi skolotāji no Turku: Tommi Rantanen un Toni Kössi.

Vizītes pirmā diena tika aizvadīta JVĢ, kur tās sākumā ar viesiem tikās direktore Inese Bandeniece, kā arī direktores vietnieces Evija Slokenberga un Alda Spirģe, lai iepazīstinātu ar Latvijas izglītības sistēmu un STEAM lomu un nozīmi tajā. Viesus iepazīstināja ar pašu skolu, telpām un mācību vidi, viņi piedalījās arī matemātikas un bioloģijas stundās. Abi somu kolēģi vadīja dažādas STEAM aktivitātes 7. klases skolēniem, kā arī dalījās pieredzē par STEAM aktivitātēm savās skolās un Turku pilsētā.

Vizītes otrās dienas rīts sākās Elejas vidusskolā, kur viesus ar skolas vidi un vēsturi iepazīstināja skolas direktore Sarmīte Balode. Elejas vidusskolas skolotājiem piebiedrojās kolēģi no Vircavas pamatskolas, lai prezentētu gan savu STEAM pieredzi, gan aktivitāšu plānus, uzsvaru liekot uz “zaļo” aspektu. Tāpat kā vizītes pirmajā dienā, Tommi un Toni dalījās labās prakses piemēros par STEAM aktivitātēm savās skolās un Turku pilsētā, vadot STEAM nodarbību arī Elejas skolas skolēniem.

Dienas otrā puse aizvadīta Garozas pamatskolā, kur direktore Dina Štelmahere, direktores vietniece Eva Čata un skolotāja Liene Brēdiķe iepazīstināja viesus ar skolas īstenoto projektu “Eko garden”, ar to saistīto starpdisciplināro mācību aktivitāšu īstenošanas iespējām un skolēnu mācību uzņēmumiem.

Projekts tiek īstenots no 2022.gada 1.oktobra līdz 2025.gada 30.septembrim. Projekta kopējais finansējums ir 400 000,00 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija. Jelgavas novada Izglītības pārvaldes finansējuma daļa projekta īstenošanai: 59 800,00 EUR.

Projekta koordinators – Jelgavas novada pašvaldības Projektu nodaļas izglītības projektu vadītājs Agris Dobrovoļskis (agris.dobrovolskis@jelgavasnovads.lv, 63048487), projekta kontaktpersonas Izglītības pārvaldē –  Vivita Eiklone (vivita.eiklone@jelgavasnovads.lv)  un Rota Greiškalne (rota.greiskalne@jelgavasnovads.lv)

Vairāk informācijas par projektu un tā aktivitātēm

G-STEAM